Polskie ambitne kino na pokładach Turkish Airlines!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nie lada podniebna gratka dla miłośników najlepszego polskiego kina! Pasażerowie Turkish Airlines będą mogli oglądać na pokładach wszystkich samolotów tureckiego przewoźnika polskie filmy. Wraz z naszą siecią połączeń polskie kino trafi do 113 krajów na 5 kontynentach – mówi dyrektor zarządzający Turkish Airlines w Polsce Mete Akandere.

Turkish Airlines są drugą po PLL LOT linią lotniczą, która uczestniczy w projekcie Picture Poland, realizowanym z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i będącym nowatorskim podejściem do promocji współczesnej kinematografii.

– Dziękuję Turkish Airlines za dołączenie do projektu Picture Poland. To wydarzenie bez precedensu i powód do dumy. Współpraca z liniami lotniczymi o takiej światowej pozycji i renomie to wielka szansa na międzynarodową promocję polskiej kinematografii – podkreśla Dyrektor Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka. – Mam nadzieję, że pakiet ośmiu polskich filmów będzie cieszył się dużą popularnością wśród pasażerów wszystkich tras obsługiwanych przez Turkish Airlines. Picture Poland jest projektem rozwojowym, który warto wspierać – dodała.

– Turkish Airlines dba o wartość marki inwestując w jakość usług, system rozrywki pokładowej, wygodne fotele i wykwintną kuchnię. Zgodnie z naszym mottem – WIDEN YOUR WORLD (Poszerz swój świat) – dajemy naszym pasażerom możliwość poznania polskich filmów na trasach do 284 miast na całym świecie. Wraz z naszą siecią połączeń polskie kino trafi do 113 krajów na 5 kontynentach – powiedział Dyrektor Zarządzający Turkish Airlines w Polsce Mete Akandere.

Po raz pierwszy Turkish Airlines włączają polskie tytuły do swojego bogatego katalogu filmów. Ich dostępność we wszystkich samolotach linii wyposażonych w systemy rozrywki pokładowej pozwoli na dotarcie do szerokiej widowni, a dla większości pasażerów prawdopodobnie będzie to pierwsze spotkanie ze współczesnym polskim kinem.

Od lutego br. na pokładach samolotów tureckiego przewoźnika można obejrzeć: 80 milionów i Małą Moskwę, dwa filmy w reż. Waldemara Krzystka, Imagine w reż. Andrzeja Jakimowskiego oraz laureata Oscara – film animowany Piotruś i wilk w reż. Suzie Templeton. Od kwietnia br. dostępne będą kolejne filmy: Bogowie w reż. Łukasza Palkowskiego, W ciemności w reż. Agnieszki Holland, Papusza w reż. Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze oraz Katedra w reż. Tomasza Bagińskiego.

W ramach projektu Picture Poland dokonano również tłumaczeń wybranych filmów na język turecki. Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina za granicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za realizację Picture Poland odpowiada agencja Movie Mates.