Minęło 20 lat hotelu InterContinental w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

24 listopada odbyła się wyjątkowa Gala Jubileuszowa z okazji 20-lecia istnienia hotelu InterContinental Warszawa. Poprowadzili ją Hubert Urbański i Monika Mikulska-Guźniczak, dyrektor PR-u i Marketingu. Wydarzenie zainaugurowała Dyrektor Generalna Britta Kutz. Swoje inspirujące przemówienie rozpoczęła i zakończyła w języku polskim, który nie jest jej językiem ojczystym. W ten sposób wyraziła swoje uznanie dla rodzinnego miasta hotelu i podziękowała pracownikom za ich oddanie i lojalność wobec InterContinental Warszawa.

Gości witano wyjątkowym koktajlem „Syrenka”, stworzonym z okazji dwudziestolecia InterContinental Warszawa. Inspirowany legendą o Syrence Warszawskiej, ten niezwykły koktajl łączy smaki przeszłości i teraźniejszości, oddając hołd dziedzictwu Warszawy i dwóm dekadom hotelu InterContinental.

Hotel słynie ze znakomitej kuchni, a uczestnicy gali mieli okazję delektować się potrawami autorstwa Karola Okrasy i kucharzy z Restauracji Platter a także Restauracji DownTown, kuchni bankietowej i +OneBar. Podczas kolacji serwowano m.in. Ostrygi Fine de Claire Dawid Herve No. 2, Arancini grzybowe z pudrem borowikowym, sarnę z jeżynami oraz jesiotra z suszonymi pomidorami i grzybami. Nad całością czuwał szef kuchni hotelu InterContinental Grzegorz Krupa.

Wieczór zwieńczono urodzinowym tortem w rytmie „Happy Birthday” w wykonaniu Dominiki Gawędy, podczas którego wzniecono toast za kolejne udane lata Hotelu InterContinental Warsaw. Całą atmosferę uświetnił koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Blue Cafe.

InterContinental Warszawa to pięciogwiazdkowy hotel położony w samym sercu stolicy. Hotel mieści się w jednym z najwyższych budynków w mieście. InterContinental Warszawa posiada 414 pokoi gościnnych i w pełni wyposażonych apartamentów mieszkalnych Residence Suites. Goście hotelu mogą delektować się daniami kuchni polskiej i światowej w restauracji Platter by Karol Okrasa oraz DownTown Restaurant a także Śliska – the Lounge.  Na 43 i 44 piętrze mieści się RiverView Wellness Centre z najwyżej położonym basenem w stolicy, siłownią, sauną oraz łaźnią parową.

Monika Mikulska – Guźniczak, Britta Kutz, ilona Majer i Rafał Michalak