Nowa przestrzeń konferencyjna w Hotelu Intercontinental Warszawa

Autor tekstu: , Data publikacji:

W stołecznym InterContinentalu rozpoczął się remont przestrzeni konferencyjnej. Nad projektem czuwa pracownia architektoniczna M Studio z Wielkiej Brytanii, która była odpowiedzialna także za wcześniejsze projekty lobby i pokoi w hotelu.

Głównym celem remontu jest stworzenie nowoczesnej przestrzeni konferencyjnej, której design nawiązując do architektury budynku, podkreśli imponujący i ponadczasowy charakter hotelu. Wszystkie sale konferencyjne zostaną wyposażone w najnowszej jakości sprzęt AV. Koniec prac zaplanowany jest na jesień tego roku.

Wraz z otwarciem przestrzeni konferencyjnej zostanie wprowadzony nowatorski koncept gastronomiczny, który wiąże się z zaangażowaniem hotelu w zrównoważony rozwój. Zakłada on współpracę z lokalnymi dostawcami i farmerami przy tworzeniu menu, a także zaangażowanie w program „less waste”, czyli generowanie jak najmniejszej ilości odpadów.

InterContinental Warszawa to pięciogwiazdkowy hotel położony w samym sercu stolicy. Hotel mieści się w jednym z najwyższych budynków w mieście. InterContinental Warszawa posiada 414 pokoi gościnnych i w pełni wyposażonych apartamentów mieszkalnych Residence Suites. Goście hotelu mogą delektować się daniami kuchni polskiej i światowej w restauracji Platter by Karol Okrasa oraz DownTown Restaurant. Na 43 i 44 piętrze mieści się Riverview Wellness Centre z najwyżej położonym basenem w stolicy, siłownią, sauną oraz łaźnią parową.