Nuctech inwestuje w Polsce i wdraża produkcję nowych skanerów

Autor tekstu: , Data publikacji:

15 milionów euro inwestycji w Polsce i nowa linia do produkcji mobilnych skanerów. Nuctech, jeden z europejskich liderów, wytwarzających skanery dla służb celnych i lotnisk, zapowiada nowe przedsięwzięcia w Polsce.

Nuctech jest światowym producentem sprzętu do kontroli i zapewnienia bezpieczeństwa. Ma chińskie pochodzenie, ale tożsamość europejską. Firma opracowuje najnowocześniejszy sprzęt używany w lotnictwie, transporcie morskim i drogowym, a także przy kontroli osobistej, w ochronie miejskiej i innych sektorach. Dostarcza zaawansowane technologie w branży kontroli bezpieczeństwa swoim klientom w 160 krajach i regionach świata.Główny zakłada produkcyjny znajduje się w Polsce, w Kobyłce, centrum R&D w Holandii.

– Po zainwestowaniu 15 mln EUR w polską gospodarkę w ostatnich latach i czterokrotnym zwiększeniu obrotów firmy Nuctech do 40 mln EUR w ciągu zaledwie pięciu lat w Polsce, jesteśmy przekonani, że nasze wyniki finansowe będą jeszcze lepsze w nadchodzących latach. Dla fabryki w Kobyłce oznaczać to będzie wzrost produkcji i zwiększenie zatrudnienia, a także coraz większą sumę podatków płaconych lokalnie. Pomimo obecnej pandemii COVID-19, jesteśmy przekonani, że zakład produkcyjny Nuctech w Kobyłce będzie dobrze prosperował, przynosząc zyski dla lokalnej społeczności oraz do budżetu państwa – mówił podczas konferencji prasowej wiceprezes Nuctech Nederlanden Robert Bos.

Polska fabryka Nuctech w Kobyłce pod Warszawą. Fot. Nuctech

W 2020 roku zakład w Kobyłce uruchomił produkcję skanerów mobilnych nowej generacji, których dostawy mają ruszyć na początku 2021 roku. Kolejne innowacyjne urządzenia będą produkowane w Kobyłce, po zintensyfikowaniu współpracy z europejskimi ośrodkami R&D. Dla fabryki w Kobyłce może oznaczać będzie wzrost produkcji i większe możliwości zatrudnienia.

Dzięki skanerom firmy Nuctech udało się ostatnio zapobiec przemytowi poważnych ilości narkotyków w Bułgarii, Grecji i Turcji. Zajęto tony marihuany o wartości około 25 mln USD. Również na lotniskach technologia prześwietlania bagaży dostarcza niezwykle dokładną metodę obrazowania, zapewniającą najwyższe bezpieczeństwo pasażerom i na samym lotnisku. Na przykład, dzięki zastosowaniu urządzeń rentgenowskich Nuctech na jednym z europejskich lotnisk osiągnięto 25 proc. wzrost przepustowości lotniska w zakresie obsługi bagażu. Pozwoliło to na zdecydowanie bardziej efektywne radzenie sobie z rosnącym ruchem pasażerskim.

– Algorytmy sztucznej inteligencji pomogą urzędnikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo – operatorom lotnisk i portów, organom celnym, przedstawicielom rządu – w skutecznym analizowaniu dużych ilości danych i zapewnieniu dokładniejszej oceny ryzyka, a także osiągnięciu wyższych standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu zrealizowana zostanie wizja bezkontaktowych punktów kontroli bezpieczeństwa, które ponownie uruchomią przepływ towarów i osób – wszystko to przy jednoczesnym zminimalizowaniu zagrożeń dla zdrowia, wzmocnieniu zaufania i zwiększeniu bezpieczeństwa w Europie i na świecie – dodaje wiceprezes Nuctech Nederlanden Robert Bos.