Wyjazd do hotelu w lesie jako forma spędzania wolnego czasu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Obecnie świat funkcjonuje w zniewalającym tempie, a każdy dzień to wyzwanie i walka o cenne minuty. Jesteśmy zabiegani i zestresowani, przez co nasze zdrowie fizyczne i psychiczne jest w coraz gorszym stanie. Permanentny stres powoduje spięcia i przykurczenie mięśni, co przekłada się na bóle kręgosłupa, szyi czy klatki piersiowej oraz na nieprawidłową postawę ciała. Długotrwałe odczuwanie stresu może powodować również wiele schorzeń takich jak migrena, spadek ciśnienia, chroniczne zmęczenie, problemy z oddychaniem oraz różnego rodzaju zaburzenia sfery psychicznej. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nasz czas wolny od zawodowych lub domowych obowiązków spędzali jak najlepiej. Doskonałym pomysłem może okazać się wyjazd do hotelu umiejscowionego w lesie. 

Korzyści z pobytu w hotelu w lesie

Nie od dziś wiadomo, że kontakt z naturą ma wiele prozdrowotnych właściwości. Naukowcy z Tokio przeprowadzili badania, które dowodzą, że spacery po lesie mogą pomóc w walce z wieloma chorobami i schorzeniami. Udowodniono, że już kilkudniowy pobyt w leśnym hotelu wpływa na wzrost aktywności komórek NK, czyli takich, które odpowiedzialne są za przeciwdziałanie nowotworom. Naturalne środowisko może także znacząco wpływać na stan naszego zdrowia psychicznego. Wykazano, że przebywanie wśród dużej ilości drzew czy innych roślin poprawia samopoczucie i redukuje stany depresyjne, lęki czy inne objawy związane ze sferą psychiczną. Dodatkowo spacery w lesie wspomagają pracę mózgu i wpływaj korzystnie na wiele funkcji poznawczych takich jak zapamiętywanie, myślenie, mówienie czy pisanie. Jako ciekawostkę można tu przytoczyć fakt, że wszystkie te dobroczynne właściwości natury, wpłynęły na rozwój pomysłu na leśne przedszkola. W Niemczech powstało już kilkaset takich obiektów. Inicjatywa rozwija się także w USA i Wielkiej Brytanii.


Jeśli leśny hotel dodatkowo oferuje usługi spa, to pobyt w takim miejscu może być jeszcze korzystniejszy. Oprócz dobroczynnego wpływu natury i izolacji od miejskiego zgiełku, mamy również możliwość skorzystania z wielu zabiegów odnowy biologicznej. Sesje w spa pomagają zwalczać stres, wyciszyć umysł, a także regulować cykl snu. Sauna lub inne terapie ciepłem wpływają korzystnie na pracę serca i krążenie krwi, dzięki czemu dochodzi do wyregulowania ciśnienia. Wydzielanie potu podczas takich sesji sprzyja także usuwaniu toksyn z organizmu i polepszeniu kondycji skóry. Większość salonów spa oferuje również tak zwane krioterapie, czyli terapie zimnem. Takie zabiegi wpływają korzystnie na stan naszych mięśni, redukują zakwasy i obniżają dolegliwości bólowe.

Hotele leśne to sposób na spędzanie wolnego czasu nie tylko w samotności, ale także z partnerem lub całą rodziną. Naturalne środowisko to doskonały miejsce na zabawę dla dzieci lub rodzinny spacer. Kilkudniowy urlop w takim miejscu z pewnością przyczyni się nie tylko do poprawy zdrowia, ale także wpłynie na pozytywny nastrój i samopoczucie oraz poprawi relacje między członkami rodziny. 

Hotel spa – regiony podkarpackie 

Jedną z opcji na pobyt w leśnym hotelu może być hotel spa w rejonie podkarpackim. Jest to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Polsce. Piękne widoki będą z pewnością atrakcją dla naszych oczu, a dodatkowym atutem będzie oczywiście szeroki wachlarz zabiegów w hotelu spa. Podkarpackie hotele od dawna cieszą się popularnością i dobrymi opiniami. Dlatego też oprócz walorów wizualnych i korzyści zdrowotnych możemy mieć pewność wysokiej jakości usług. Spędzanie wolnego czasu w takim miejscu to niewątpliwie jedna z najlepszych opcji. Wpłynie to korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Nawet kilkudniowy pobyt w takim miejscu może zaowocować wieloma benefitami na długi czas.