Z Radomia do Pragi i Rygi

Autor tekstu: , Data publikacji:

Radomskie lotnisko doczekało się drugiego przewoźnika. Od 18 września trzy razy w tygodniu wylecą stamtąd samoloty Czech Airlines do Pragi.

Maszyny czeskiego przewoźnika będą łączyć Radom z Pragą trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Wylot z Pragi o godz. 12.05, a lot do Radomia potrwa półtorej godzinyWylot z Radomia godz. 14.40. Najtańszy bilet w obie strony ma kosztować mniej niż 560 zł. Cena obejmuje bagaż podręczny do 8 kg, bagaż rejestrowany do 15 kg i poczęstunek na pokładzie. W jego ramach będzie m.in. czeskie piwo oraz białe lub czerwone wino. Rejsy zostały tak opracowane, by dolatujący do Pragi mogli kontunuować podróż m.in. do Brukseli, Frankfurtu, Hamburga czy Kijowa. Połączenie będą obsługiwać znane polskim pasażerom turbośmigłowe ATR 72, zabierające 68 pasażerów.

Ruch pasażerski zacznie sie na lotnisku w Radomiu jednaj już 1 września. Łotewski Air Baltic rusza wtedy z lotami do Rygi. Rejsy będą obsługiwać nowoczesne Bombardiery, a połączenia skomunikowano tak, by w stolicy Łotwy można było się przesiąść na loty m.in. do Moskwy, Wenecji czy Londynu.