Zanim wyruszysz na wakacje w Gdańsku. Kilka wskazówek

, Data publikacji:

Nie ma nic dziwnego w tym, że najczęściej nie jesteśmy w stanie powstrzymać ekscytacji towarzyszącej wakacyjnym planom. Przed każdym wyjazdem warto jednak poświęcić parę chwil na dokładne przygotowanie się do niego, zwracając uwagę nawet na pozornie nieistotne szczegóły. W artykule dowiecie się, jak optymalnie przyszykować się do wakacji w Gdańsku!

Dlaczego warto wybrać się do Gdańska?

Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego, a jednocześnie jednym z najstarszych polskich miast. Razem z Sopotem i Gdynią wchodzi w skład Trójmiasta, położonego nad Bałtykiem, a konkretniej – nad Zatoką Gdańską. Wszystko to sprawia, że jest to miejsce absolutnie wyjątkowe pod wieloma względami i wbrew pozorom, ma znacznie więcej do zaoferowania aniżeli tylko dostęp do morza!

Stolica Pomorza słynie ze swoich zabytków, których jest naprawdę sporo. Większość z nich mieści się na terenie gdańskiego Śródmieścia, jednak i poza nim natkniecie się na pozostałości historii, wcale nie jest trudne. Gdańsk to także miejsce, w którym każdego dnia coś się dzieje. Wydarzenia kulturalne, rozrywkowe lub sportowe? W propozycjach można przebierać.

Na uwagę zasługuje również położenie na terenach, które przed tysiącami lat zostały ukształtowane za sprawą cofającego się lądolodu. Tak uformowane doliny i wzniesienia morenowe są świetnym miejscem na długie spacery.

Jak dojechać do Gdańska?

Sprawa dojazdu jest dość prosta, bo do miasta dostaniemy się chyba na każdy możliwy sposób. Dla sporej części osób oczywistym wyborem będzie samochód, który ze względu na przebiegającą w okolicy Gdańska autostradę jest rozsądnym wyborem, jeśli planujecie przyjazd z południa. Problem może stanowić sam wjazd do miasta, który niekiedy ma tendencję bycia zakorkowanym.

Równie dobrym pomysłem może być podróż środkami transportu zbiorowego. Do metropolii można bez problemów dostać się na pokładzie zwykłych pociągów lub pendolino, czy komfortowymi liniami autobusowymi. Nie lubicie długich podróży? Do Trójmiasta dostaniecie się też samolotem.

Nie zapominajcie o opcji przypłynięcia statkiem!

Co ze sobą zabrać?

Zakładając, że skompletowaliście już swój standardowy zestaw wyjazdowy, jadąc do Trójmiasta, powinniście zabrać:

  • Zestaw plażowicza, jeśli wybieracie się do Gdańska w sezonie wakacyjnym (kąpielówki lub kostium kąpielowy, ochrona przed promieniami słonecznymi – okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem, nakrycie głowy, ręczniki plażowe);
  • Aparat fotograficzny lub telefon, który robi znakomite zdjęcia – naprawdę będziecie żałować, jeśli tego nie zrobicie;
  • Wygodne buty – przydadzą się na spacery po plaży, w lesie, lub te połączone ze zwiedzaniem;
  • Strój wieczorowy – jeśli liczycie na romantyczną randkę (której bez wątpienia sprzyja gdańska atmosfera) lub planujecie wybrać się do teatru, opery czy filharmonii.

Gdzie nocować?

W Gdańsku znajdziecie chyba wszystkie formy zakwaterowania – od pól namiotowych po wysokiej jakości hotele. Polecamy wybrać miejsce noclegu odpowiednie dla Waszych potrzeb. Jeśli uwielbiacie ekscytację związaną z prostymi rozwiązaniami, zdecydujcie się na kemping. Cenicie sobie wygodę i świetną lokalizację? Skorzystajcie z hotelu w gdańskim centrum! Najprawdopodobniej będzie to opcja droższa, co nie zmienia faktu, że z pewnością warto wziąć ją pod uwagę.

Lokalizacja pięknego Hotelu Długi Targ

Podsumowanie

Gdańsk jest jednym z piękniejszych polskich miast, które stały się popularne dzięki swej uniwersalności i szerokim możliwościom zaspokojenia turystycznych potrzeb. Dzięki rzetelnemu przygotowaniu się do wyjazdu w to miejsce zintensyfikujecie przyjemność, którą będziecie czerpać ze swoich trójmiejskich wojaży.