Zwycięzcy „ibis. Tu mieszka muzyka” nagrywają z Sarsą

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kampania „ibis. tu mieszka muzyka” wkroczyła w decydującą fazę. Sarsa wybrała zwycięzców konkursu muzycznych talentów i spotkała się z nimi w hotelowym studiu nagraniowym. Niedługo poznamy efekty kończących się właśnie nagrań laureatów, które powstają pod okiem producentów Universal Music.

26 października Sarsa, ambasadorka kampanii „ibis. tu mieszka muzyka” spotkała się ze zwycięzcami konkursu muzycznego organizowanego przez hotele rodziny ibis. Patrycja Roszczyk, Maria Bedyńska i zespół Redford pojawili się w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska, gdzie w specjalnie stworzonym studiu nagraniowym zostały zarejestrowane ich zwycięskie utwory.

Uczestnicy wzięli udział w konkursie, w ramach którego wgrywali na platformę ibis.com/tumieszkamuzyka wykonania coverów i własnych kompozycji. Następnie trwało głosowanie internautów, którzy wybrali 30 najpopularniejszych utworów. 8 października poznaliśmy pięcioro zwycięzców, wyłonionych przez Sarsę – ambasadorkę kampanii. Wśród nich znaleźli się: zespół Birches z utworem „Turned Out”, Patrycja Roszczyk, która wykonała cover Shawna Mendesa „There’s Nothing Holdin’ Me Back”, zespół Redford doceniony za piosenkę „Put the light”, Paweł Danielak za „Na Fali” i Mary B, czyli Maria Bedyńska z piosenką „Alone Again”.

Główną nagrodą w konkursie są sesje nagraniowe w specjalnie w tym celu stworzonym studiu.
– Zdecydowałem się na udział w konkursie, bo spodobała mi jego prosta formuła. Wystarczyło wrzucić na platformę swój utwór i liczyć na uznanie słuchaczy. Odpowiadało mi też to, że najważniejsza w tej kampanii jest muzyka, a nie osobiste historie czy wielkie zmiany wizerunku. Właśnie skończyłem nagrania w hotelowym studiu i czekam z niecierpliwością na ostateczną wersję singla. Współpracę z producentami oceniam bardzo pozytywnie, choć nie zabrakło oczywiście konstruktywnych sporów – mówi Paweł Danielak, jeden ze zwycięzców konkursu.

Idea połączenia hoteli i muzyki trwale zapisała się w zachodniej kulturze. Hotele są dla artystów przystanią podczas tras koncertowych. Często powstają w nich nowe utwory, a one same stają się inspiracją do tworzenia piosenek. W końcu, muzycy nagrywający w hotelowych pokojach, mogą poczuć się w takim studiu prawie jak w domu. To doświadczenie nie jest obce uczestnikom konkursu zorganizowanego w ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka”. Swoje wykonania rejestrują oni najczęściej właśnie w domowych warunkach. Podczas nagrań profesjonalnych singli, laureatów konkursu wspiera duet producencki Universal Music – Dominik Buczkowski i Janek Bielecki.

– Za nami nagrania z większością laureatów konkursu. Najciekawsze we współpracy z nimi jest to, że mają świeże spojrzenie na muzykę – to dopiero początek ich karier. Naszym zadaniem było nadanie pomysłom zwycięzców kształtu i wydobycie talentu, który w nich drzemie. Praca w studiu stworzonym w pokojach hotelowych też jest inspirującym doświadczeniem. To oryginalny pomysł, który przypomina, że hotele i muzyka zawsze były sobie bliskie – mówi Janek Bielecki, jeden z producentów czuwających nad nagraniami.

Stworzenie studia nagraniowego w hotelu to dosłowna realizacja hasła „ibis. tu mieszka muzyka”. Mieści się ono w ibis Warszawa Ostrobramska, w dwóch pomieszczeniach, które wcześniej służyły za pokoje dla gości. W jednym z nich zaaranżowano kabinę nagraniową, w drugim – reżyserkę.

Studio nagraniowe ibis. Fot. ibis

Nagrane przez zwycięzców konkursu utwory ukażą się już wkrótce. Będą one dostępne między innymi w systemie Jukebox by Deezer w hotelach ibis w Europie Wschodniej. W oczekiwaniu na single laureatów, można posłuchać ich konkursowych utworów na platformie ibis.com/tumieszkamuzyka. Na zakończenie kampanii, finałowa piątka wystąpi podczas wyjątkowego koncertu z Sarsą w jednym z hoteli ibis.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji