Polskie Dni w Andorze już w grudniu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Slalom gigant, wyścigi gokartów na lodzie i tygodniowa impreza na otwarcie sezonu narciarskiego w Andorze – to tylko kilka atrakcji, które czekają na uczestników kolejnej edycji Polskich Dni w Andorze, które odbędą się w tym roku między 12 a 21 grudnia.

Polskie Dni w Andorze to cykliczna impreza dla polskich narciarzy i snowboardzistów, organizowana przez biuro podróży Infoski.pl. W poprzednich latach organizowana pod koniec sezonu, w tym raku na jego początku. Z reguły bierze w niej udział kilkaset osób, w tym polscy celebryci, aktorzy i aktorki. Wśród atrakcji jest między innymi slalom gigant z nagrodami, wyścigi skuterami śnieżnymi i gagartami na lodzie. Ale przede wszystkim tygodniowy pobyt na znakomitych trasach narciarskich w Andorze.

Naprawdę warto się tam wybrać, bo położone na skrawku Pirenejów, wciśnięte między Francję i hiszpańską Katalonię, suwerenne Księstwo Andorry to prawdziwa gratka dla miłośników bajecznych nart na południu Europy. Nie tylko ze względu na doskonałe warunki – ponad 280 słonecznych dni w roku, niemal 10 godzin słońca w ciągu doby.

 

Główny ośrodek to Grandvalira z prawie 200 kilometrami tras, przepustowością ponad 160 tysięcy narciarzy na godzinę. Drugi najciekawszy ośrodek narciarski w Andorze to Vallnord (90 kilometrów tras), rozciągający się od 1300 m.n.p.m. Do 2383 m.n.p.m. Tutaj najciekawsze trasy znajdziemy wokół szczytu Pic del Cubil. Baza noclegowa w głównych miasteczkach Andorry jest imponująca. Dominują trzy-cztero- i pięciogwiazdkowe hotele. Jako że w Andorze hotelarze nie płacą w zasadzie podatków, ceny są o wiele niższe niż w innych europejskich kurortach.

Panorama Arcalis, jednej ze stacji narciarskich w Andorze. Fot. Fotolia.com

Panorama Arcalis, jednej ze stacji narciarskich w Andorze. Fot. Fotolia.com

Sporą atrakcją jest strefa wolnocłowa. Najwięcej sklepów – prawie 2 tysiące – znajduje się w najwyżej położonej stolicy w Europie (1100 m.n.pm.) – mieście Andorra la Vella.

Polskie Dni w Andorze organizuje od lat biuro podróży Infoski.pl, które wysyła co roku większośc Polaków, którzy decyduja się na odwiedzenie Księstwa.
Co roku do Andory przyjeżdża coraz więcej naszych rodaków. Dzień jest tu długi, ceny bardzo konkurencyjne, a przygotowanie stoków nie ustępuje, a czasem nawet przewyższa ośrodki alpejskie – tłumaczy Leszek Janas z Infoski.pl.

Infoski organizuje pobyty w Andorze przez cały zimowy sezon, który trwa tutaj do kwietnia. W ramach wyprawy, którą można kupić już od około 3 tsyięcy złotych za osobę otrzymujemy zakwaterowanie w hotelu z wyżywieniem, tygodniowy skipas, przelot w obie strony liniami Wizzair, zwiedzanie Barcelony oraz transfer Barcelona Andora.

Więcej informacji na www.infoski.pl