Moc atrakcji i zabawy na Polskich Dniach w Andorze

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kilkaset osób wzięło udział w kolejnej edycji Polskich Dni w Andorze, które odbywały się w Pirenejach między 13 a 20 grudnia.

Impreza organizowana przez specjalizujące się w wyjazdach narciarskich śląskie biuro podróży Infoski.pl już na dobre zagościła kalendarzu popularnych wśród Polaków imprez narciarskich.

Trudno się dziwić, bo Andora to wyjątkowe miejsce na narciarskiej mapie Europy – warunki śniegowe, w przeciwieństwie do wielu kurortów alpejskich – są już bardzo dobre, utrzymuje się też bardzo dobra pogoda. Właśnie pogoda to główny znak jakości położonej w Pirenejach Andory – mamy tutaj statystycznie ponad 300 słonecznych dni w roku. Dodatkowym atutem jest także bardzo długi dzień, kończący się nawet w grudnia dopiero około godziny 18.

W tym roku Polskie Dni odbyły się w największym spośród trzech terenów narciarskich w tym mikrokopijnym państwie – w Grandvalirze. To największy ośrodek narciarski w Pirenejach (w sumie 6 stacji: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa) – 210 kilometrów tras narciarskich, sezon trwający od grudnia do świąt Wielkiejnocy i ponad 300 słonecznych dni w roku. To 118 tras (21 zielonych, 41 niebieskich, 31 czerwonych, 25 czarnych), 64 wyciągi o przepustowości ponad 100 tysięcy narciarzy na godzinę, 1024 armatki śnieżne, 9 tras z homologacją FIS oraz 3 snowparki.

Uczestnicy slalomu w Grandvalirze

Uczestnicy slalomu w Grandvalirze

W tegorocznej edycji Polskich Dni w Andorze nie zabrakło celebrytów – długie opowiadania snuł nasz najbardziej utytułowany kolarz Czesław Lang, znany standuper młodego pokolenia Mariusz Kałamaga zabawiał gości swoimi „setami”, humorem zarażał znany aktor Piotr Zelt. Ten ostatni w fantastycznym stylu wygrał slalom gigant, w którym brali udział wszyscy uczestnicy. Wśród pań triumfowała Elżbieta Pawełek z magazynu „Pani”. Wiele emocji, ale przede wszystkim śmiechu, wywołał mecz hokejowy, w którym udział wzięli wszyscy chętni.

Leszek Janas, szef Infoski.pl oraz Czesław Lang

Leszek Janas, szef Infoski.pl oraz Czesław Lang

Polskie Dni w Andorze to oczywiście niejedyna impreza w kalendarzu tego ciekawego ośrodka narciarskiego. 27 i 28 lutego odbędą się tu zawody alpejskiego pucharu świata: supergigant kobiet oraz slalom gigant w kombinacji. Pod koniec stycznia swoje pięć minut, w ramach Freeride Junior World Championships, będą mieli freeridowcy. Z kolei między 10 a 13 marca odbędą się zawody Speed Skiing.

Więcej informacji o nartach w Andorze na www.infoski.pl

 

Celebryci na stokach (i w barach) Andory

Celebryci na stokach (i w barach) Andory

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji