Qatar Airways: Dreamlinerem do Londynu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Boeing 787 Dreamliner linii lotniczych Qatar Airways

Innowacyjna rozrywka na pokładzie

W Dreamlinerach należących do Qatar Airways po raz pierwszy wykorzystano wielokrotnie nagradzaną jednostkę kontrolną z innowacyjnym ekranem dotykowym iTouch. Dwuekranowy interfejs pozwala pasażerom podróżującym wszystkimi klasami na wykonywanie wielu zadań na raz (m.in. na granie w grę lub wysyłanie maili z urządzenia przenośnego podczas oglądania filmu na osobistym ekranie).

Dzięki połączeniu WiFi dostępnemu we wszystkich klasach, podróżujący służbowo mogą pozostawać w kontakcie z klientami i współpracownikami, a turyści – z przyjaciółmi i rodziną za pośrednictwem portali społecznościowych. Pasażerowie mają również dostęp do tysiąca różnych opcji rozrywkowych obejmujących filmy, programy i utwory muzyczne. Każdy pasażer ma również do dyspozycji port USB, iPort oraz zdalne gniazdo teletechniczne.

Niższe ciśnienie w kabinach

Ciśnienie w kabinach Dreamlinera jest utrzymywane poniżej nowego maksymalnego poziomu 6.000 stóp, który jest o 2.000 stóp niższy niż w większości samolotów. Badania w komorach wysokościowych pokazują, że ponieważ na tej wysokości organizm ludzki wchłania osiem procent więcej tlenu do krwi, pasażerowie rzadziej doświadczają bólu i zawrotów głowy oraz odczuwają mniejsze zmęczenie.

Bardziej płynny lot

W Dreamlinearach znacznie poprawiono ciśnienie w kabinach, jakość powietrza i płynność lotu, dzięki czemu podróż staje się bardziej komfortowa dla pasażerów zarówno z klasy biznesowej, jak i ekonomicznej.

Bardziej ciche wnętrze

Dzięki cichej klimatyzacji, tłumiącym dźwięki materiałom oraz konstrukcji redukującej wibracje, obniżono głośność wielu dźwięków, które zwykle towarzyszą podróży samolotem.

Czystsze powietrze

Świeże powietrze jest doprowadzane do kabiny za pomocą chwytaczy powietrza rozmieszczonych na boku kadłuba. Niedawno wprowadzony do Boeingów 787 dodatkowy system filtracji usuwa z powietrza zapachy, czynniki drażniące oraz zanieczyszczenia, które często powodują podrażnienia gardła, oczu i nosa. Większa wilgotność powietrza dobrze wpływa na skórę, oczy, usta i nos, sprawiając, że pasażerowie czują się lepiej.

Widok bez ograniczeń

Boeing 787 Dreamliner posiada duże przyciemniane okna, które są ponad 30% większe niż w innych samolotach o tych samych rozmiarach czy w jakichkolwiek innych odrzutowcach realizujących loty komercyjne, dzięki czemu pasażerowie mają dobrą widoczność. Okien nie zasłaniają tradycyjne rolety. Pasażerowie mogą regulować intensywność wpadającego światła, przez naciśnięcie przycisku umożliwiającego zmianę odcienia szyby – od pełnej przejrzystości do całkowitego zaciemnienia.

Dynamiczne oświetlenie kabiny

Nastrojowe oświetlenie, wykorzystujące najnowsze technologie LED i potęgujące wrażenie przestronności kabiny, obejmuje ponad 20 specjalnych scenariuszy, które pomagają zegarom biologicznym pasażerów dostosować się do przekraczania różnych stref czasowych.

Przestronne kabiny

Dreamlinery zaprojektowano tak, by zapewnić pasażerom wystarczającą ilość miejsca i by mogli bez problemów poruszać się po przestronnym wnętrzu kabiny. W konstrukcji samolotu uwzględniono gościnne wejścia, większe okna, łukowate sufity i ściany boczne, które mają bardziej pionową formę, co zapewnia więcej miejsca na wysokości ramion i nad głową.

Ekologicznie czystsze i cichsze

Boeingi 787 Dreamliner są liderami wśród samolotów pod względem ochrony środowiska. Zużywają  20% mnie paliwa i generują 20% mniej emisji dwutlenku węgla. Są też dużo cichsze, co ma znaczenie dla mieszkańców miejscowości, nad którymi przelatują. W odniesieniu do procesu produkcji Dreamlinery mogą się też pochwalić bardziej wydajnym wykorzystaniem zasobów naszej planety niż ich poprzednicy.

Większe schowki bagażowe

Dreamliner posiada pojemne schowki bagażowe umieszczone nad głowami pasażerów. Są one aż 30% większe niż te w standardach branżowych. Można je zamknąć i przesunąć, co pozostawia więcej przestrzeni nad głowami pasażerów i ogranicza potrzebę trzymania bagażu pod fotelami.

Szybciej do celu

Boeing 787 Dreamliner jest pierwszym komercyjnym samolotem zbudowanym przede wszystkim z materiałów kompozytowych, które zmniejszają jego wagę i koszty eksploatacji.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji