Qatar Airways ogłasza codzienne rejsy do Polski

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przewoźnik zwiększa ilość rejsów obsługujących połączenie Doha - Warszawa, oferując od 1 lutego przeloty we wszystkie 7 dni tygodnia

Linie lotnicze Qatar Airways poinformowały dziś o wprowadzeniu codziennych rejsów z Doha  do Warszawy od 1 lutego.

Dotychczasowy rozkład – cztery rejsy w tygodniu – w efekcie dużego zainteresowania połączeniem  –  zostanie wzbogacony o nowe, dodatkowe rejsy, oferując tym samym przeloty we wszystkie dni tygodnia. Dodatkowe loty wprowadzone zostały niecałe dwa miesiące po uruchomienu kierunku.

Wzrost częstotliwości oferowanych przelotów jest realizacją przyrzeczenia Prezesa Qatar Airways – Akbara Al Bakera – poczynionego w grudniu, by zwiększyć ilość rejsów na trasie do Warszawy w sytuacji silnego zapotrzebowania ze strony pasażerów.

-Byłem mile zaskoczony, jak dużą popularnością cieszyła się oferowana przez Qatar Airways trasa od momentu uruchomienia Warszawy – nowego miasta docelowego w Europie w ramach  dynamicznie rozwijającej globalnej sieci – w zeszłym miesiącu – powiedział.

-Podchodzimy ostrożnie do rozpoczęcia działalności na nowym rynku, stąd ograniczona ilość rejsów. Jednak jak tylko widzimy większe zapotrzebowanie na konkretnej trasie rozwijamy wtedy połączenie oferując dodatkowe rejsy. Dzisiaj zakomunikowany rozwój połączenia to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Polski – codzienne rejsy to przede wszystkim  możliwość większego wyboru połączeń, jak również jeszcze większa możliwość podróży w ramach rosnącej, międzynarodowej sieci, w szczególności do miast Azji, Australii oraz Bliskiego Wschodu.

Analogicznie, Al Baker wyjaśnił, że również pasażerowie z całego świata będą mieli więcej możliwości połączeń do Polski każdego dnia tygodnia.

-Obsługa popularnych tras z ofertą rejsów codziennych jest jedną z naszych kluczowych strategii. Byliśmy pewni, że połączenie Doha – Warszawa stanie się bardzo popularną trasą, jedynie nie spodziewalismy się, że nastąpi to  tak szybko.” dodał Al Baker.

Połączenie Warszawa – Doha zostało uruchomione w dniu 5 grudnia podczas wielkiej uroczystosci inauguracji rejsu na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Warszawa była 32 miastem w Europie na globalnej mapie połączen Qatar Airways (dynamicznie rozwijająca się mapa połączeń przewoźnika obejmuje Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Azję i Pacyfik, Amerykę Północną i Amerykę Południową).

Połączenie do Warszawy jako 12 i jednocześnie ostatnia, nowa trasa zostało uruchomiono w grudniu zeszłego roku.

Qatar Airways oferuje najszybsze połączenia między Warszawą, z przesiadką w hubie linii na lotnisku w Dosze, a popularnymi azjatyckimi miastami docelowymi takimi jak: Hanoi, Delhi, Bombaj, Goa, Male, Rijad, Bangkok i Kolombo.

Wszystkie rejsy na trasie Warszawa – Doha są obsługiwane przez nowoczesny Airbus A320, wyposażony w 144 miejsc w dwu-klasowej konfiguracji: 12 miejsc w Klasie Biznes oraz 132 miejsca w Klasie Ekonomicznej. W samolocie dostępne są ekrany telewizyjne w oparciu każdego siedzenia z interaktywnym systemem rozrywki pokładowej oraz wyborem ponad 800 programów audio i wideo na życzenie, wraz z możliwością usługi wiadomości tekstowych SMS dostępnej z każdego miejsca.

Qatar Airways, jeden z najszybciej rozwijających się przewoźników lotniczych na świecie,  odnotował gwałtowny wzrost w ciągu zaledwie 15 lat swojej działalności.  Nowoczesna flota linii złóżona z 116 samolotów lata do 123 kluczowych zarówno dla biznesu, jak też ze względów turystycznych, miast na całym swiecie. Nowym punktem na mapie połączeń Qatar Airways jest Al-Kassim w Arabii Saudyjskiej – pierwsze, nowe połączenie uruchomione w 2013 roku.

W ciągu kilku następnych tygodni i miesięcy oferta połączeń Qatar Airways wzbogaci się o nowe tras, w tym; Nadżaf w Iraku (23 stycznia), Phnom Penh w Kambodży (20 lutego), Chicago w Stanach Zjednoczonych (10 kwietnia) oraz Salalah w Omanie (22 maja).