SAS z nowymi taryfami Sas Go i Sas Plus

Autor tekstu: , Data publikacji:

Skandynawskie linie lotnicze SAS od początku czerwca wprowadzają poważne zmiany w serwisie dla pasażerów. Nowe taryfy SAS Go i SAS Plus to odpowiedź przewoźnika na zmiany w branży lotniczej i pomysł na wyjście z kryzysu, w jakim SAS znalazły się na jesieni ubiegłego roku.

W ramach restrukturyzacji firma podpisała nowe układy zbiorowe z ponad czterdziestoma związkami zawodowymi, obnizyła zatrudnienie z 15 do 9 tysięcy, zrezygnowała z utrzymywania biura w Oslo, zdecydowano się takze na outsorcing usług naziemnych oraz call center. Na sezon letni 2013 r. Przygotowano także nową siatkę połączeń lotniczych – w sumie 45 nowych kierunków w atrakcyjne wakacyjnie miejsca.

Główna zmiana to jednak wprowadzenie dwóch przejrzystych taryf. SAS Go to taryfa podstawowa, najbardziej restrykcyjna, przeznaczona dla klientów, nie mająych dodatkowych wymagań, dla których najważniejsza jest niska cena. Oznacza szybką i komfortową podróż w niskiej cenie. SAS Go zawsze obejmuje m.in.: jedną sztukę bagażu rejestrowanego (do 23 kg), kawę lub herbatę podczas lotu oraz szereg usług pozwalających zaoszczędzić czas, w tym odprawę przez Internet i aplikację mobilną. W tej taryfie bilet trzeba wykupić w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji, nie można też dokonać zmiany terminu wylotu.

SAS Plus (odpowiednik klasy biznes na lotach europejskich) oferuje wiele udogodnień. W ramach taryfy możemy zabrać dwie sztuki bagażu rejestrowanego (2×23 kg), przejśc odprawę bezpieczeństwa w tzw. fast-tracku, na pokładzie dostanie bezpłatne posiłki i napoje, będziemy mogli skorzystać ze wszystkich salonów lotniskowych, dostępnych dla członków sojuszu Star Aliance, skorzystać z darmowego wi-fi na pokładzie (w tych samolotach, w których jest udostępniona taka usługa) oraz dostaniemy miejsce w przedniej części samolotu, co przyspieszy wejście i zejście z pokładu. Równocześnie wszyscy podróżujący klasą SAS Plus mogą korzystać z udogodniem przewidzianych dla pasażerów SAS Go.

SAS Plus to dobre rozwiązanie dla tych pasażerów, także biznesowych, którzy kupują bilety na kilka lub kilkanaście dni przed odlotem i do ostatniej chwili nie są pewni, czy planowane spotkanie dojdzie do skutku. Bilety mogą zostać wystawione nawet w dniu odlotu, można – nie płacąc za nie – w ostatniej chwili zrezygnować z rezerwacji, można też, bez dopłat, dokonać nagłej zmiany terminu wylotu i powrotu.

Udogodnienia SAS Plus to dodatkowy koszt około 380 złotych do ceny wybranych (ale uwaga, nie najtańszych klas taryf SAS Go). Dla przykładu: najtańszy lot z Polski do Kopenhagi we wrześniu to koszt około 600 złotych w obie strony w najniższej taryfie SAS Go, lot na tej samej trasie w taryfie SAS Go, uprawniającej do upgrad’u do SAS Plus to 1400 złotych. W sumie lot w standardzie klasy biznes (SAS Plus) będzie nas kosztował około 1800-1900 złotych. Prawdziwym plusem jest to, że wykupić bilet możemy tuż przed odlotem, możemy także zmienić datę wylotu

Klienci SAS Plus mają nieograniczony wybór napojów i posiłków z bogatej oferty ekologicznego menu. Natomiast pasażerowie podróżujący w SAS Go mogą dokonać zakupu dowolnie wybranego produktu z tej samej oferty posiłków.

sasfoto