Sodexo: Wielkanocny koszyk pełen prezentów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Cukrowe baranki, baby i bazie przeżywają renesans również w kontekście relacji pracodawca – zatrudniony. Z badań ARC Rynek i Opinia wynika, że zbliżająca się Wielkanoc jest dla co trzeciej firmy okazją do wręczenia pracownikom prezentu.

To dobra wiadomość dla wszystkich pracowników, którzy mogą liczyć na wsparcie domowego budżetu przez pracodawcę tuż przed świętami.

 

 Wspólne świętowanie

Celebrowanie świąt w miejscu pracy jest głęboko zakorzenione w polskiej kulturze. Jednoznacznie potwierdzają to wyniki badań przeprowadzonych w grudniu 2011 roku przez Instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Motivation Solutions. Ponad 31% wszystkich firm, o ponad 60% więcej niż przed rokiem,  traktuje Wielkanoc jako doskonałą okazję do wręczenia upominku, prezentu lub gratyfikacji – czyli przyznania świadczeń pozapłacowych. Dotyczy to zarówno firm polskich, jak i międzynarodowych, prywatnych i państwowych, bez względu na wielkość organizacji. To dobra wiadomość dla wszystkich pracowników, którzy mogą liczyć na wsparcie domowego budżetu przez pracodawcę tuż przed świętami.

 Wybór najlepszego prezentu z Nawigatorem Motywacyjnym

Przy wyborze podarunku dla pracownika, podobnie jak przy wyborze upominku dla bliskiej nam osoby, najważniejsze jest dopasowanie prezentu do potrzeb obdarowanego. Dlatego bardzo popularną formą świątecznych prezentów są kupony, karty podarunkowe czy paczki. Kluczem do budowania lojalności i satysfakcji pracowników jest dostosowanie narzędzi motywacji do potrzeb pracowników, dlatego Sodexo Motivation Solutions stworzyło Nawigator Motywacyjny, który pomaga pracodawcom odnaleźć właściwy kierunek wśród kluczowych obszarów motywacji. Bez względu na to, czy chodzi o idealny prezent na Święta, czy dofinansowanie posiłków, doradcy Sodexo pomogą wyznaczyć optymalny dla każdego pracodawcy kierunek działania.

Dwa razy więcej radości z Portfelem Korzyści Sodexo 

Portfel Korzyści Sodexo łączy tradycyjne, dobrze znane Kupony Podarunkowe z zestawem bonów promocyjnych. Dzięki niemu pracownicy zrobią naprawdę udane świąteczne zakupy z rabatami sięgającymi nawet 50%. Atrakcyjne promocje oferują tacy partnerzy jak: Carrefour, Yves Rocher, Auchan, Leroy Merlin, Marionnaud, Vision Express czy C&A. Dzięki nim pracownicy zaoszczędzą aż do 875 zł. Dla pracodawcy to praktyczne narzędzie, które można szybko zakupić i rozliczyć w firmie, a dla pracownika swoboda wyboru ostatecznego prezentu w sieci ponad 50 tys. punktów akceptujących.

Karta Podarunkowa i PromoStrefa Sodexo – podwójny zysk

Przedpłacona Karta Podarunkowa to sprawdzony element świątecznej oferty Sodexo. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy towarzyszy jej zestaw wyjątkowych promocji w ramach PromoStrefy Sodexo. Rabaty obowiązują u takich partnerów jak: Media Markt, SMYK, Saturn oraz Empik (promocja na Zestawy Prezentowe Vivabox). W pakiecie pracownicy otrzymują dodatkowo zaproszenie do świata promocji na stronie www.PromoStrefa.sodexo.pl. Karta sfinansowana z ZFŚS jest zwolniona z podatku dochodowego do kwoty 380 zł na pracownika rocznie, a opłaty związane z jej zakupem i obsługą podlegają zwolnieniu z VAT.

Vivabox, czyli nowoczesna paczka

Odpowiedzią na potrzeby pracodawców, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania prezentowe w postaci paczek są nowoczesne Zestawy Prezentowe Vivabox. Wręczając taki zestaw pracodawca pozostawia obdarowanemu możliwość wyboru finalnego upominku. Z okazji świąt, które zazwyczaj spędzamy w gronie rodziny, przygotowano specjalny zestaw Vivabox Multikino dla Dzieci, który zawiera płytę DVD z filmem oraz dwuosobowe zaproszenie na dowolny rodzinny seans do sieci kin Multikino w całej Polsce.

Śladem potrzeb pracowników

Pomysłów na upominek z okazji Świąt Wielkiej Nocy jest wiele. Wśród nich dobrze znane kupony, przedpłacone Karty Podarunkowe oraz paczki, które pozwalają na zaspokojenie indywidualnych potrzeb pracowników. Pracodawcy powinni pamiętać, że spełnienie oczekiwań zatrudnionych jest kluczem do trafionego prezentu, a to w rezultacie wpływa na poziom satysfakcji zespołu i przekłada się na wzrost motywacji oraz budowanie pozytywnych relacji między firmą i pracownikami.

Więcej informacji o pełnej ofercie Sodexo Motivation Solutions można znaleźć na www.motywacja.sodexo.pl