Air Asia wznawia loty krajowe na Dalekim Wschodzie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Air Asia wznowi loty krajowe w Malezji, Tajlandii, na Filipinach, w Indiach i Indonezji - powiedział ten niskokosztowy azjatycki przewoźnik.

Loty w Malezji rozpoczną się 29 kwietnia, loty w Tajlandii i Filipinach rozpoczną się 1 maja, loty w Indiach rozpoczną się 4 maja, a loty w Indonezji –  7 maja.

Tani przewoźnik poinformował też o dalszych szczegółach dotyczących większej liczby tras, a rozkłady lotów zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. – Wznowienie usług będzie początkowo dotyczyło wybranych tras krajowych. Stopniowo będą dochodzić międzynarodowe lotniska w sieci linii, gdy rządy zniosą granice i ograniczenia podróży – ogłosiła Air Asia.

Air Asia zaleca gościom stosowanie środków ostrożności, takich jak noszenie maski, dystans społeczny i przestrzeganie higieny osobistej podczas lotu. Linie lotnicze poinformowały, że samoloty są wyposażone w „wysokosprawne” filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air) i będą również wysyłane do dokładnej dezynfekcji po każdym locie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy znów latać i obsługiwać naszych gości zaczynając od tras krajowych, i mamy nadzieję na jak najszybsze wznowienie pełnej działalności. Przeprowadziliśmy dokładną analizę naszych procedur obsługi gości zarówno na ziemi, jak i na pokładzie w świetle pandemii korona wirusa. Ściśle współpracujemy z władzami portów lotniczych, aby zapewnić, że wdrożone zostały wszystkie odpowiednie środki ostrożności, aby zapewnić wszystkim bezpieczną, przyjemną i komfortową podróż –  napisał Bo Lingam, prezes  AirAsia Group.