Air France poleci do kanadyjskiego Quebecu

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Od 17 maja b.r. Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Quebec City (Jean Lesage International Airport - YQB). Quebec jest czwartą destynacją w Kanadzie, po Montrealu, Toronto i Vancouver, dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG) na pokładach francuskiej linii. Loty na nowej trasie będą odbywały się trzy razy w tygodniu samolotem Airbus A330-200 , który zabiera na pokład 224 pasażerów.

W nadchodzącym sezonie letnim oferta Air France do Kanady będzie o 25 procent większa niż przed pandemią, a dzięki nowej trasie, linia stanie się europejskim liderem pod względem liczby miejsc na lotach między Europą a Kanadą. Jednocześnie Air France przedłużył elastyczne zasady podróżowania – wszystkie bilety zakupione do 28 lutego 2022 r. na podróże z wylotem do 30 czerwca 2022 roku można bezpłatnie zmieniać i zwracać.

Nowe połączenie będzie odbywało się według następującego rozkładu: wylot z Paryża (rejs AF0352) o godzinie 13:10 i przylot do Quebec City o godzinie 14:40. Lot powrotny (AF0353) z Quebec City zaplanowany jest na godzinę 17:00, z lądowaniem w Paryżu o 05:45 rano kolejnego dnia.* Loty będą odbywały się 3 razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty samolotem Airbus A330-200 z 224 miejscami na pokładzie w trzech kabinach: Biznes, Premium Economy i Ekonomicznej.

To nowe, bezpośrednie połączenie lotnicze z Paryża stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty dla pasażerów Air France, którzy nadal mogą podróżować codziennie specjalnym autobusem między Montrealem (lotnisko Pierre Elliott Trudeau ) a Quebec City. Usługa jest oferowana bezpłatnie, w ramach biletu Air France.

Poza nową trasą do Quebec, Air France oferuje loty do Montrealu (do 4 lotów dziennie), Toronto (do 2 lotów dziennie) i Vancouver (1 lot dziennie).

Rozciągające się nad rzeką Świętego Wawrzyńca miasto Quebec jest stolicą kanadyjskiej prowincji o tej samej nazwie. Metropolia jest uważana za jedno z najpiękniej położonych miast Kanady, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jedynym ufortyfikowanym miastem w całej Ameryce Północnej. Quebec, który dawniej był bramą do Nowej Francji, współcześnie jest prężnym miastem, w którym przez cały rok odbywają się festiwale i ważne wydarzenia kulturalne. Poza miastem, w prowincji Quebec, na turystów czekają wyjątkowe parki przyrodnicze, które stanowią idealną okazję do odkrywania dzikich kanadyjskich plenerów.

Pasażerowie będą podróżować do Quebec na pokładzie Airbusa A330-200. Samolot jest wyposażony w pokładowe WI-FI, a jego kabiny zostały niedawno całkowicie zmodernizowane, aby zapewnić wszystkim klientom najwyższy poziom komfortu: fotel w Klasie Biznes to całkowicie płaskie łóżko o długości 2 metrów.
Klasa Premium Economy oferuje fotel w sztywnej obudowie. Oparcie fotela odchyla się do 130 stopni a siedzisko jest jednym z najszerszych na rynku. Kabina ekonomiczna jest wyposażona w fotele z ergonomicznej pianki, które można rozłożyć do 118 stopni. Wszystkie fotele są wyposażone w najnowszej generacji system rozrywki pokładowej, który zawiera ponad 1000 godzin filmów, seriali i innych programów, dostępnych na dużych ekranach dotykowych HD. Pasażerowie mają też do dyspozycji swoje indywidualne gniazdka USB, do ładowania własnych urządzeń elektronicznych.