Virtual Reality dla pasażerów pierwszej klasy Qantas

Autor tekstu: , Data publikacji:

Australijska pięciogwiazdkowa linia lotnicza Qantas oferuje pasażerom klasy first zestawy virtual reality. Dzięki nim będą mogli oglądać filmy oraz dowiedzieć się w unikalny sposób o miejscach, do których się wybierają.

Partnerem Qantas jest Samsung, który wyposażył klasę first w zestawy Gear VR. Dzięki nim pasażerowie linii będą mogli – zamiast używać tradycyjnych IFE (inflight entertainment systems) – urządzeń, które pozwalają na zastosowanie m.in. techniki 3D.

Co można będzie zobaczyć dzięki inicjatywie Qantas? Przede wszystkim bardzo szeroki wybór filmów, dostępnych dotychczas w standardowym IFE. A do tego specjalnie wyprodukowane materiały turystyczno-biznesowe, dotyczące docelowych miejsc, w które udają się pasażerowie – jak choćby First Class Lounge w Los Angeles.  Wykorzystując zalety kasków będzie można też korzystać z widoku kamer zewnętrznych, montowanych w kilku miejscach w najnowocześniejszych samolotach na świecie – Airbusach A 380 i oglądać między innymi start lub lądowanie. Oraz wirtualnie zwiedzić np. lotniska, stanowiska odprawy bagażowej i paszportowej. Qantas chce dzięki współpracy z Samsungiem promować też swoje najpopularniejsze kierunki oraz produkty.

Zestawy Samsunga będą dostępne w loungu klasy first w Sydney i Melbourne od połowy lutego, a od połowy marca w samolotach A-380, obsługujących trasy z Australii do Los Angeles.

qantas-samsung-gear-VR-designboom04