Klasa ekonomiczna premium w Singapore Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Singapore Airlines wprowadzą w tym roku na pokładach swoich samolotów klasę ekonomiczną premium. W pierwszej kolejności o nowe klasy rozbudowane zostaną samoloty Boeing 777-300ER i Airbus A380.

W ramach zapowiedzianych zmian singapurski przewoźnik przewiduje stworzenie na pokładach swoich samolotów klas ekonomicznych premium oraz wprowadzenie nowych rozwiązań w pokładowym menu. Zgodnie z zapowiedziami linii realizacja połączeń w nowym układzie kabinowym rozpocznie 9 sierpnia, który jest narodowym dniem Singapuru.

Fotele w ekonomii premium będą miały szerokość około 50cm (19,5 cali) i zostaną dodatkowo wyposażone w udogodnienia w postaci 13-calowych ekranów Full HD,  dodatkowych podpórek pod łydki i stopy, indywidualnych gniazd zasilania, gniazd USB, prywatnych lampek do czytania, stolików koktajlowych oraz podręcznych schowków.

Istotną nowością dla wszystkich pasażerów, którzy zdecydują się na podróż w klasie ekonomicznej premium będzie zwiększenie dopuszczalnych limitów bagażu. Względem podstawowej klasy ekonomicznej pasażerowie ekonomii premium będą mogli nadać bagaż o maksymalnej masie do 35kg – o 5 kg cięższy niż w przypadku klasy ekonomicznej zwykłej.

Wprowadzenie klas ekonomicznych premium spowoduje także modyfikacje w układzie miejsc w całym samolocie. Zgodnie z projektem zmian siedziska w nowej klasie usytuowane zostaną w konfiguracji 2-4-2. Na pokładzie Boeinga 777-300ER spowoduje to redukcję z ośmiu do czterech miejsc w klasie pierwszej, z 228 do 184 w klasie ekonomicznej i zwiększenie z 42 do 48 liczby miejsc w klasie biznesowej. Pojemność poszczególnych przedziałów pasażerskich na pokładzie Airbusa A380 pozostanie niezmieniona.

W powstającej klasie ekonomicznej premium zostaną również zastosowane nowe rozwiązania z zakresu serwowania dań i napojów w trakcie lotu. Klienci linii, którzy zdecydują się na nieco droższy przelot będą mogli liczyć na udogodnienie w postaci „Premium Economy Book The Cook” umożliwiające zapoznanie się z pokładową kartą dań i zamówienia posiłku jeszcze przed faktycznym wejściem na pokład.