Witamy w naszej bajce
Disneyland to spełnienie marzeń Walta Disneya. Jego budowa wiązała się z licznymi przeciwnościami, ale ostatecznie pomysł rysownika przekształcił się w prawdziwą maszynę do zarabiania pieniędzy. Wystarczy wspomnieć o tym, że spółka The Walt Disney Company zarządza obecnie nie jednym a sześcioma parkami rozrywki, także tym pod Paryżem.
Najważniejszą składową każdego z Disneylandów są parki rozrywki i znajdujące się w nich atrakcje. Pobyt w Disneylandzie nie musi się jednak kończyć wraz z zamknięciem jego bram – w bezpośrednim sąsiedztwie parków znajdują się hotele dla gości. Na planie paryskiego Disneylandu jest ich w tej chwili 7 – wszystkie przenoszą nas myślami do Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje też nawiązań do filmów Disneya – o to przecież chodzi w tym biznesie – musi być jak w bajce.
7 hoteli, 7 różnych koncepcji
Hotelem, który najlepiej oddaje atmosferę bajkowych zamków i pałaców jest Disneyland Hotel. Wiktoriańskie apartamenty tego pięciogwiazdkowego hotelu nie należą jednak do najtańszych. Noc w pokoju typu standard (czteroosobowy rodzinny pokój z dwoma podwójnymi łózkami) kosztuje 690 zł za osobę dorosłą za noc. Nie zrażajcie się jednak tą ceną. W ofercie noclegowej Disneylandu znajdują się także tańsze hotele.
New York Hotel ma o jedną gwiazdkę mniej, ale ceny też są tu odpowiednio niższe. Jego wystrój jest inspirowany Nowym Yorkiem czasów prohibicji. New Port Bay Hotel nawiązuje z kolei do nadmorskich willi amerykańskich bogaczy z lat 20 – tych XX w. W obydwu hotelach jest wygodnie, luksusowo i bardzo amerykańsko.
Sequoia Lodge to hotel o minimalnie niższym standardzie (trzy gwiazdki). Do dyspozycji gości podobnie jak we wcześniej opisanych hotelach jest jednak basen, dwie restauracje i usługi concierge, więc na brak wygód z pewnością nie można narzekać. Wielkim plusem jest też atmosfera tego miejsca. Można się tam poczuć, jak w sercu rezerwatu Yellowstone. Po ostatniej renowacji we wnętrzach pojawiły się także liczne motywy z filmu Bambie.
Im dalej od parku, tym przemieszczamy się dalej w głąb amerykańskiego kontynentu. Hotele Chayenne i Santa Fe są inspirowane kulturą zachodnich stanów USA. Chayenne to kowbojskie miasteczko rodem z Westernu, Santa Fe łudząco przypomina zaś Chłodnicę Górską z filmu „Auta”. Santa Fe jest też najchętniej odwiedzanym hotelem przez Polaków. To zapewne zasługa cen, która są tu przystępniejsze niż w pozostałych hotelach. Zarówno Chayenne, jaki i Santa Fe mają przyznane dwie gwiazdki. Za noc w Santa Fe (czteroosobowy rodzinny pokój) zapłacimy 260 zł za osobę dorosłą za noc. Ceny są więc porównywalne do hoteli na terenie a Paryża, a wrażenia nieporównywalnie większe. Zachwyceni powinni być zwłaszcza najmłodsi fani filmu „Auta”.
Siódmy i ostatni hotel to Ranczo Crocketta, czyli kompleks domków letniskowych. W związku z tym, że ranczo jest już położone nieco dalej od parku (20 min jazdy samochodem) korzystają z niego głównie osoby zmotoryzowane, które nastawione są na dłuższy pobyt w Disneylandzie.
Profity, jakimi kuszą hotele Disneya
Bajkowa atmosfera to nie jedyna zasługa popularności hoteli Disneya. Gości przyciąga do niego coś jeszcze – to profity, o których pozostałe osoby odwiedzające Disneyland mogą jedynie pomarzyć. Do tych najważniejszych należy:
- Możliwość rozpoczęcia zabawy w parku dwie godziny wcześniej w ramach tzw. extra magic hours. Podczas gdy bramy parku normalnie otwierają się o 10:00, goście hotelowi mają tam wstęp już od 8:00.
- Rezerwując nocleg, nie trzeba już kupować biletów wstępu do parku – są one uwzględnione w cenie pakietu.
- FASTPASS® w cenie każdego biletu do parku – w wersji standardowej umożliwia pobranie specjalnego biletu, który upoważnia do odwiedzenia wybranych atrakcji o określonej godzinie. Pozwala to znacznie zaoszczędzić czas spędzany w kolejkach.
- Disney Hotel FASTPASS® – goście czterech droższych hoteli mają do dyspozycji specjalny FASTPASS®, który upoważnia ich do odwiedzenia jednej atrakcji dziennie bez kolejki. Osoby, jakie zdecydują się na nocleg w najdroższych pokojach mogą liczyć na jeszcze więcej przywilejów – dzięki VIP FASTPASS® kolejki, jakie ustawiają się przed atrakcjami w ogóle ich nie dotyczą.
- Darmowe przewozy między parkiem a hotelami (pokonanie odległości pieszo zajmuje ok. 20 min. z wyjątkiem Disneyland Hotel, który jest położony bezpośrednio przy bramie parku)
- Bogata oferta gastronomiczna (za dodatkową opłatą)
- Darmowy parking
Czy na noclegu w Disneylandzie da się zaoszczędzić?
Wiemy już czym charakteryzują się poszczególne hotele Disneya oraz na jakie profity mogą liczyć ich goście. Pora odpowiedzieć sobie na pytanie: ile to wszystko kosztuje? Co zrobić, aby nie przepłacić i zapłacić za pokój możliwie jak najmniej? Działa tu ta sama zasada co w przypadku biletów lotniczych – pokój należy zabukować jak najwcześniej. Niektórzy dokonują rezerwacji nawet rok przed planowanym przyjazdem. Praktyka pokazuje, że ta metoda naprawdę się opłaca. Aby się o tym przekonać wystarczy wejść na portal parkmania.pl. Aktualnie w ofercie są dwie promocje:
- Oferta na jesień-zimę 2016/2017 – do 20% zniżki na wszystkie pokoje i wyżywienie HB gratis. Oferta także obejmuje DARMOWE noclegi i bilety wstępu dla dzieci poniżej 7 lat.
- Oferta na lato 2017 – dzięki promocji można zyskać nawet 2 doby w hotelu gratis – ponadto dzieci do lat siedmiu mają zapewniony pobyt ZA DARMO