Inteligentne buty od easy Jet nie pozwolą ci zabłądzić

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tani linia easyJet testuje inteligentne obuwie, które ma ułatwić pasażerom odkrywanie nowych kierunków. Technologia, w jaką wyposażono ”Sneakairsy” easyJet ma pomóc użytkownikom w komfortowym poruszaniu się po nowych miastach bez konieczności ciągłego patrzenia na mapę

„Sneakairs” – bo tak nazywa się prototyp inteligentnego obuwia – są jeszcze w fazie testowej. Buty, dzięki wbudowanej technologii GPS, umożliwią użytkownikom swobodne podziwianie uroków zwiedzanych miasta bez ryzyka utraty orientacji w terenie. Inteligentne obuwie zaprezentowane podczas wydarzenia „Barcelona Street Project” w Barcelonie, łącząc się poprzez Bluetooth z zainstalowaną na smartfonie aplikacją wykorzystuje GPS, by kierować użytkownika w odpowiednim kierunku za pomocą delikatnych wibracji emitowanych przez wbudowane czujniki.

Technologia ta ma pomóc turystom cieszyć się urokami otoczenia bez konieczności ciągłego spoglądania na mapę. To również ciekawe rozwiązanie na powroty do hotelu po całonocnej zabawie.
– Rozważamy w przyszłości wprowadzenie możliwości zakupu “Sneakairs’ów” na podkładzie samolotu. Byłoby to praktyczne rozwiązanie dla pasażerów, którzy chcą się zrelaksować odwiedzając nowe miejsce i cieszyć się z każdego momentu podróży bez konieczności ciągłego skupiania się na mapie i szukania drogi do kolejnego zwiedzanego miejsca – mówi Peter Duffy, dyrektor marketingu easyJet.

 

Prototyp “Sneakair” był testowany podczas wydarzenia “Barcelona Street Project”. Osoby testujące obuwie odwiedziły takie miejsca, jak Casa Mila i Casa Batllo w rejonie Gracia bez konieczności sprawdzania mapy w celu poruszania się po mieście.

ZOBACZ GPS PO POLSKU:

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji