Malta znów zaprasza turystów z zagranicy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Szybkie tempo szczepień na Malcie oraz w innych krajach sprawia, że międzynarodowe podróże stają się co raz bardziej osiągalne. Szczepienia powodują, że ryzyko zachorowania maleje, zarówno wśród mieszkańców, jak i samych podróżników. Malta znacznie wyprzedza większość krajów pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. W związku z tym, od 1 czerwca zostanie wznowiony międzynarodowy ruch turystyczny, wykorzystując wypracowane już wcześniej kryteria podziału krajów, z których przybywają turyści, na trzy strefy, nawiązujące do kolorów sygnalizacji świetlnej.

Lista czerwona/bursztynowa: swobodnie mogą podróżować jedynie osoby zaszczepione obiema dawkami szczepionki, przybywające z krajów UE i z krajów, z którymi Malta zawarła bilateralne Umowy Zdrowotne (Health Agreement). Szczepienie musi być wykonane najpóźniej na 10 dni przed podróżą. Przed przybyciem na Maltę należy okazać dowód szczepienia. Uwaga: Malta jest zobligowana do przestrzegania zasad określonych w UE (i strefie Schengen) dla podróżnych przybywających spoza krajów UE.

Lista bursztynowa: osoby niezaszczepione, przybywające z krajów bursztynowych muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie później niż 72 godziny przed przylotem na Maltę.

Lista zielona: mieszkańcy krajów wpisanych na zieloną listę mogą bez żadnych ograniczeń podróżować na Maltę.

Malta zajmuje drugie, po Wielkiej Brytanii, miejsce w Europie pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. 40% osób dorosłych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Codziennie odsetek zaszczepionej populacji wzrasta o 1%, a rząd maltański dokłada wszelkich starań, aby przyspieszyć tempo szczepień. Wszystko to sprawia, że Wyspy Maltańskie będą bezpiecznym i pewnym wyborem przyszłego kierunku podróży.

– Malta jest bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich podróżników. Turystyka odgrywa kluczową rolę w krajowej gospodarce, dlatego cieszymy się, że od 1 czerwca 2021 r. będziemy mogli powitać przyjezdnych z Polski. Mieszkańcy Malty nie mogą się doczekać powrotu turystów, którzy pokochali nasze słońce, kulturę, jedzenie i gościnność. Malta wdrożyła protokoły bezpieczeństwa Sunny&Safe COVID. Dzięki temu odwiedzający mogą mieć pewność, że wszystkie restauracje, obiekty noclegowe i punkty usługowe będą przestrzegać zasad sanitarnych i pilnować bezpieczeństwa – podkreśla Malta Tourism Authority.

Polscy turyści już niedługo będą mogli odwiedzać w celach wypoczynkowych i biznesowych Archipelag Wysp Maltańskich, składający się z trzech siostrzanych wysp – Malty, Gozo i Comino. Malta Tourism Authority wkrótce rozpocznie nową kampanię promocyjną Feel Free Again, której głównym celem będzie zachęcanie podróżnych do ponownego planowania, rezerwowania i podróżowania na Maltę. Kampania ma także inspirować do odkrywania najpiękniejszych zakątków wysp oraz cieszenia się odzyskanym poczuciem wolności, jakie niesie ze sobą podróżowanie.

Więcej inspiracji i informacji na temat podróży na Maltę można znaleźć na stronie: www.visitmalta.com/pl i www.visitmalta.com

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji