5 powodów, dla których warto zobaczyć Australię

Autor tekstu: , Data publikacji:

Podczas wyboru miejsca na niezapomniane zagraniczne wakacje warto wziąć pod uwagę Australię. To kontynent pełen kontrastów, który uraczy zwiedzających nie tylko dziką przyrodą, ale również rozwiniętą kulturą i rozbudowanymi miastami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poznaj 5 powodów, dla których warto zobaczyć Australię tego lata!

Dzień w Sydney

Do Australii warto się wybrać chociażby po to, by spędzić choć jeden dzień w Sydney. Jak napisano na tej stronie, znajduje się tam chociażby najsłynniejsza opera na świecie, której budynek z pewnością kojarzy większość zapalonych podróżników. Co ciekawe, czasem w ostatniej chwili zwalniają się tam miejsca dostępne za pół ceny, więc będąc w okolicy, warto uważnie śledzić cennik. Oprócz tego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na Sydney Tower z niesamowitymi widokami na całe miasto, a nawet oddalone góry.

Doświadczenie dzikiej przyrody

Australia jest przepełniona niezwykłymi rezerwatami przyrody, w których natura wciąż może żyć własnym życiem. To kontynent przepełniony wyjątkowymi roślinami i zwierzętami, których nie można zobaczyć nigdzie indziej. Najlepiej skorzystać z oferty wycieczki z kompetentnym przewodnikiem, który opowie nieco ciekawych historii na temat tamtejszego klimatu, fauny i flory. Jednym z ciekawszych miejsc jest tutaj Uluru, wyjątkowa formacja skalna, która o zachodzie słońca zdaje się mienić czerwienią. Oprócz tego warto zajrzeć do sanktuariów dla zwierząt, które są rozsiane po całej Australii. To wyjątkowe miejsce, w którym można zbliżyć się do niezwykłych gatunków królestwa zwierząt.

Niezapomniana Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa to cud natury, niestety coraz bardziej zagrożony wymarciem, głównie przez globalne ocieplenie, nielegalne połowy i zanieczyszczanie wody. Dlatego póki jeszcze jest okazja zobaczyć to niesamowite miejsce, warto z niej skorzystać. W wodach Wielkiej Rafy Koralowej żyje niesamowita liczba gatunków ryb i koralowców. To wspaniałe miejsce do nurkowania, które można przeprowadzić w bardzo bezpieczny sposób. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat Wielkiej Rafy Koralowej i jej dobrodziejstw.

Odległy zakątek świata

Australia to najmniejszy kontynent świata, który został odkryty przez Europejczyków stosunkowo późno. Dlatego wciąż kryje przed odwiedzającymi wiele tajemnic. To świat zupełnie odmiennej kultury, w której warto zanurzyć się choćby na czas krótkiej przerwy urlopowej. Aby dowiedzieć się więcej o Australii i Oceanii, zajrzyj koniecznie na stronę https://nawakacje.eu/australia-i-oceania/, gdzie znajdziesz intrygujące artykuły na temat tamtejszej przyrody i kultury. Warto przeczytać jeszcze przed wyjazdem wakacyjnym.

Kuchnia nie taka oczywista

Ostatnim już powodem, by pojechać do Australii jest tamtejsza kuchnia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na miód Manuka, który pochodzi tylko i wyłącznie z tamtych okolic, a do tego jest uważany za najzdrowszy na świecie. Oprócz tego Australia słynie z potraw grillowych, o czym świadczą choćby darmowe płyty gazowe spotykane w różnych miejscach. Zdecydowanie warto skosztować także australijskich ryb. Prawdziwa uczta!