Izrael otwiera się w maju

Autor tekstu: , Data publikacji:

23 maja 2021, po ponad roku od zamknięcia, Izrael otworzy swoje granicę dla obcokrajowców. W pierwszym etapie zostaną wpuszczone grupy zorganizowane według wytycznych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Turystyki Izraela.

Zgodnie z porozumieniem pomiędzy ministerstwami, ograniczona liczba grup zacznie przyjeżdżać 23 maja i będzie ona zwiększana w zależności od stanu zdrowia publicznego i postępów programu .Indywidualni podróżni będą wpuszczani do Izraela w drugim etapie.

Wszyscy odwiedzający będą musieli wykonać test PCR przed wejściem na pokład samolotu do Izraela oraz test serologiczny w celu potwierdzenia szczepień po przybyciu na lotnisko Ben Guriona. Nadal prowadzone są rozmowy z różnymi krajami w celu osiągnięcia porozumień dotyczących walidacji świadectw szczepionek, tak aby anulować potrzebę wykonywania testów serologicznych.

Szczegółowy plan otwarcia zostanie opublikowany w najbliższych dniach.

Minister Zdrowia Juli Edelstein powiedziała: – Izrael jest pierwszym na świecie zaszczepionym krajem, a jego obywatele jako pierwsi mogą cieszyć się z tego wyniku. Po otwarciu gospodarki nadszedł czas, aby w ostrożny sposób zezwolić na turystykę. Będziemy nadal przyglądać się łagodzeniu przepisów w zależności od stanu zdrowia publicznego .

Minister Turystyki, Orit Farkash-Hacohen: „Cieszę się, że mogę uczynić ten ważny pierwszy krok dla branży turystycznej. Nadszedł czas, aby wyjątkowa przewaga Izraela jako bezpiecznego i zdrowego kraju zaczęła pomagać mu w wyjściu z kryzysu gospodarczego. Dopiero otwarcie nieba dla turystyki międzynarodowej naprawdę ożywi przemysł turystyczny.”

– Po długiej, przymusowej przerwie, z przyjemnością robimy pierwszy krok w otwieraniu naszych granic dla gości z zagranicy. Wiemy, że Polacy bardzo tęsknią za Izraelem i z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich odwiedzających, gdy tylko będzie to możliwe – dodaje Anna Zohar Żak, dyrektor  Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki.