Na narty do austriackiego Ischgl

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ischgl w Tyrolu w dolinie Paznaun oferuje nie tylko najwyższej jakości transgraniczną radość z białego szaleństwa w jednym z największych w Alpach terenów narciarskich, lecz także, dzięki ciekawym programom rozrywkowym, co roku nowe atrakcje.

Ischgl w Tyrolu w dolinie Paznaun oferuje nie tylko najwyższej jakości transgraniczną radość z białego szaleństwa w jednym z największych w Alpach terenów narciarskich, lecz także, dzięki ciekawym programom rozrywkowym, co roku nowe atrakcje. Najważniejsze wydarzenia nadchodzącego sezonu to koncerty „Top of the Mountain” z międzynarodowymi gwiazdami muzyki, 25. konkurs rzeźb śnieżnych „Kształty w Bieli” oraz „Kucharskie Zawody Pucharowe”.
Nowość w sezonie 2017/18: nowa sześcioosobowa kolejka krzesełkowa Palinkopf D1, zmodernizowana restauracja Alp Trida (na wysokości 2263 metrów) i narciarstwo biegowe.

Zamieszkałe przez 1600 osób Ischgl leży na wysokości 1377 metrów
w pełnej słońca dolinie między grupami górskimi Silvretta i Verwall. Sąsiaduje z gminami Galtür, Kappl i See.

238 kilometrów doskonale przygotowanych tras i jeden z największych parków do freestyle’u w Europie gwarantują wyjątkowe wrażenia przez cały sezon, tj. od 23 listopada 2017 do 1 maja 2018. 45 wygodnych wyciągów i kolejek linowych przewozi gości bezpośrednio z centrum miejscowości do transgranicznej areny sportów zimowych, której stoki rozciągają się aż do szwajcarskiej miejscowości Samnaun. Nowości w sezonie zimowym 2017/18 to m.in.: cicha sześcioosobowa kolejka krzesełkowa Palinkopf D1 z wyjątkowo szerokimi, ergonomicznymi siedzeniami, zapewniająca wygodny dostęp do jednego z najpiękniejszych i najwyżej położonych ośrodków narciarskich Palinkopf na wysokości 2853 metrów.
ischgl.com