Nightrace, czyli święto narciarstwa alpejskiego w Schladming

Autor tekstu: , Data publikacji:

Już 24 i 25 stycznia w styryjskim Schladming odbędą się dwa wielkie wydarzenia w alpejskim Pucharze Świata FIS -  nocny slalom, a następnego dnia nocny slalom gigant. 

Dla całego regionu Schladming-Dachstein ta legendarna impreza już dawno stała się wielkim sukcesem, nie tylko sportowym, ale także turystycznym. Spektakularne oświetlone wyścigi i atrakcyjny program towarzyszący z licznymi imprezami i wydarzeniami przyciągają wielu gości. Slalom przyniósł regionowi w ostatnich latach ponad 20 milionów euro. W tym roku  spodziewanych jest około 50 000 gości.

– Wartość Nightrace jest naprawdę niezwykle wysoka dla naszego regionu – mówi Mathias Schattleitner, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Turystycznego Schladming-Dachstein – Oprócz sprzedaży bezpośrednio związanej z wyścigiem, takiej jak noclegi i bilety, istnieje również bardzo wysoki poziom rentowności pośredniej. Oprócz turystyki korzysta na tym także wiele innych sektorów. W końcu każdy gość Nightrace wydaje średnio ponad 250 euro podczas pobytu w ramach wyścigu. W tym roku efekty te będą miały jeszcze większy wpływ ze względu na dodatkowy wyścig w środę.

Nocne widowisko w cyklu Pucharu Świata w Narciarstwie to prawdziwy medialny magnes. Prawie dwa miliony widzów regularnie śledzi wyścigi w głównym wieczornym programie tylko na austriackim ORF. Ponadto kilkanaście stacji telewizyjnych, w tym z USA, Japonii i Chin, będzie transmitować relacje na żywo z wyścigów. W sumie ponad 140 przedstawicieli mediów jest akredytowanych na nocny slalom we wtorek i na premierę nocnego slalomu giganta na Planai w środę.

Tak wyglądały przygotowania do Pucharu Świata w Schladming:


Fot. Planai-Hochwurzen-Bahnen

W okolicach Schladming i w regionie w dni wyścigów nadal dostępne są miejsca noclegowe. Specjalnie zorganizowane autobusy wahadłowe do stadionu Planai gwarantują gościom z regionu bezproblemową podróż z hotelu na miejsce wyścigu. Bilety na oba wyścigi Pucharu Świata na Planai są dostępne w przedsprzedaży za pośrednictwem oeticket.at i thenightrace.at..

Program zawodów: 

wtorek, 24.01.2023
17:45 Wyścig nocny, slalom 1. runda
20:45 Wyścig nocny, drugi przejazd slalomem

środa, 25.01.2023
17:45 The Nightrace, RTL 1. runda
20:45 The Nightrace, druga runda RTL