Seszele i Mauritius – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Oto kilka praktycznych informacji, związanych z planowaniem egzotycznych podróży. Kierunek? Dwa, najpopularniejsze państwa wyspiarskie na Oceanie Indyjskim.

Seszele – ponad 115 granitowych wysepek, tropikalna roślinność i nieskazitelnie czyste plaże. Trudno o lepszy kierunek na wymarzone wakacje. Organizacja wyjazdu nie jest skomplikowana, zazwyczaj wystarczy kontakt z doradcami biur podróży, przejrzenie listy najlepszych hoteli na wyspie, na którą się wybieramy i wspólne dopracowanie szczegółów wyjazdu. Przed każdą wyprawą w tropiki należy się jednak odpowiednio przygotować

Sezon turystyczny na Seszelach trwa przez okrągły rok, ale najczęściej poleca się podróżowanie wiosną lub wczesną jesienią. Wyjazd nie wiąże się z koniecznością wyrobienia wizy, o ile nie planujemy dłuższego pobytu (powyżej 90 dni). Nie musimy też szczepić się przeciwko malarii, chociaż dobrym pomysłem jest wykonanie podstawowego zestawu szczepień (zapalenie wątroby typu A i B, tężec, błonica i dur brzuszny).

Wygodne ubrania, podręczna apteczka, kremy z wysokim filtrem ochronnym – to zestaw, który powinien znaleźć się w naszej walizce.

Mauritius – niewielkie państwo wyspiarskie, położone na wschód od Madagaskaru, przyciągające rokrocznie tysiące turystów. Przy pobycie nie dłuższym niż 90 dni, polscy podróżnicy nie muszą posiadać wizy, ale powinni mieć przy sobie bilet i potwierdzenie rezerwacji pobytu. Na wyspie funkcjonuje dość dobrze rozwinięta komunikacja autobusowa. Można też wynająć samochód, ale należy pamiętać o panującym ruchu lewostronnym. Obowiązującą walutą jest rupia. Wymiana waluty nie przysparza problemów, powszechne są też płatności kartami kredytowymi.

Od przyjezdnych nie wymaga się okazania książeczki szczepień (za wyjątkiem podróżującym tranzytem z krajów niektórych afrykańskich), ale przed przyjazdem warto wykonać tzw. szczepienia zalecane (żółtaczka typu A i B, dur brzuszny). Mauritius cieszy się wyjątkowo dobrą opinią, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo turystów.

Mauritius – jaki hotel wybrać? Przed wyjazdem warto zapoznać się z atrakcjami, oferowanymi przez lokalne kurorty na Mauritiusie. Przyjmuje się, że najpiękniejsze plaże znajdują się w północnej i we wschodniej części wyspy, ale nasz wybór powinien być podyktowany przede wszystkim indywidualnymi oczekiwaniami.