Z wizytą Lucernie, mieście światła

Autor tekstu: , Data publikacji:

Szwajcaria otwiera swoje granice z Austrią i Lichtensteinem 15 czerwca. Oznacza to nie tylko złagodzenie reżimu sanitarnego, ale również przybliżenie daty, kiedy będziemy mogli odwiedzić ten wyjątkowy kraj. Na pytanie: dokąd pojedziemy po pandemii? – mamy dziś pomysł na odwiedzenie jednego z najpiękniejszych szwajcarskich miast, jakim jest Lucerna.

Położona na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów, nad zatoką, po obu stronach rzeki Reuss, u stóp góry Pilatus – uchodzi za jedno z najbardziej popularnych miejsc w Szwajcarii i zapewne w dużym stopniu jest to zasługa słynnego, drewnianego Mostu Kaplicznego (Kapellbrücke), najstarszego w Europie.

Spacer po nim, zarówno w dzień, jak i w nocy, to ciekawe doznanie, tym bardziej, że most nie łączy brzegów jeziora najkrótszą drogą, więc przechadzka po nim jest długa i pełna doznań. W Lucernie warto zwiedzić Muzeum Transportu, a także muzea poświęcone twórczości Pabla Picassa i Ryszarda Wagnera.

Prawdziwymi perełkami tego miasta, są: Pałac Rycerski, Baszta Zegarowa, Wieża Ciśnień i liczne kościoły, które podczas słynnego Festiwalu Światła w tym mieście mienią się wieczorem kolorami.