Trzy taryfy Eurolotu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze Eurolot wprowadzają z myślą o swoich klientach trzy nowe taryfy podróżne. Plany taryfowe Bronze, Silver oraz Gold mają precyzyjnie spełniać potrzeby pasażerów korzystających z usług tego przewoźnika.

Polski przewoźnik w ramach procesu doskonalenia obsługi klienta podjął decyzję o wprowadzeniu trzech nowych planów taryfowych. Szczegóły każdej z ofert zostały opracowane w taki sposób, aby stworzyć podróżnym szeroki wybór dostosowany zarówno do ich potrzeb pod względem komfortu podróży jak i możliwości finansowych. Zgodnie z zapowiedzią przewoźnika nowe taryfy zaczną obowiązywać w Eurolocie wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego, czyli od 26 października br. – poinformował portal fly4free.pl.

W ramach najtańszej taryfy Bronze dla podróżnych przygotowane zostały udogodnienia takie jak możliwość podróży wyłącznie z bagażem podręcznym bez konieczności nadawania bagażu rejestrowanego i ponoszenia w związku z tym dodatkowych opłat. Dodatkowo w tym planie pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnej odprawy online, a dzieciom do lat dwóch przysługiwał będzie bezpłatny przelot w ramach krajowej siatki połączeń. W cenie biletu w brązowym pakiecie nie przewidziano również bezpłatnego poczęstunku w trakcie rejsu. Ograniczenie pasażerskich przywilejów nie oznacza jednak, że podróżny korzystający z najtańszego przelotu nie będzie mógł skorzystać z opcji takich jak bagaż rejestrowany czy posiłek na pokładzie samolotu. Jednak skorzystanie z tych opcji będzie wiązało się z koniecznością wniesienia dodatkowych opłat.

Nieco więcej korzyści dla klientów Eurolotu przewiduje taryfa Silver. Tu cena biletu zawiera opłaty za jedną sztukę bagażu podręcznego i jedną rejestrowanego. Tak samo jak w przypadku pakietu brązowego dzieci do lat dwóch po kraju podróżują bezpłatnie. Z kolei starsze dzieci w przedziale wiekowym 2-15 lat za bilet w tej taryfie zapłacą 50proc. mniej niż dorosły podróżny. Dodatkowymi udogodnieniami w tym pakiecie jest możliwość zmiany wcześniejszej rezerwacji (obwarowane opłatą) czy skorzystania poza odprawą online z tradycyjnej formy odprawy na lotnisku.     

Najwygodniejszą i jednocześnie zakładającą najwięcej korzyści dla podróżnych jest oczywiście taryfa Gold stworzona przede wszystkim z myślą o klientach podróżujących w celach biznesowych. W ramach tego pakietu pasażerom przysługuje m. in. prawo do zabrania na pokład dwóch sztuk bagażu podręcznego oraz nadania dwóch bagaży rejestrowanych. Dodatkowo klientom, którzy zdecydują się na zakup najdroższego biletu na wszystkich rejsach przysługiwał będzie bezpłatny napój oraz posiłek, a w przypadku rejsów zagranicznych oferta cateringowa zostanie powiększona o serwowanie bezpłatnych napoi alkoholowych. Jednocześnie w pakiecie złotym uruchomione zostaną usługi takie jak szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, możliwość bezpłatnej modyfikacji rezerwacji czy bezpłatnego wyboru miejsca na pokładzie samolotu. Wysokość opłat za podróżujące dzieci będzie taka sama jak w przypadku taryfy srebrnej.

Wraz z ogłoszeniem nowych planów taryfowych Eurolot udostępnił również ceny biletów za podróż w każdym z pakietów. W przypadku taryfy Bronze cena za przelot w obie strony na wybranych kierunkach rozpoczynać się będzie od 429zł. W planie Silver koszt podróży ukształtuje się od 550zł wzwyż. Najdroższa będzie oczywiście taryfa złota. Podróżni decydujący się na przelot w tej klasie będą musieli liczyć się z minimalnym wydatkiem w kwocie 1698zł za podróż w obie strony.