W Krakowie powiększyli lotnisko …namiotem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jak poradzić sobie z tłokiem na lotnisku? Można wybudować nowy terminal albo, tak ja w podkrakowskich Balicach, dostawić wielki namiot.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, na taki pomysł wpadły władze lotnisko po tym, gdy ukazało się, że stary terminal nie jest w stanie obsłużyć tak dużej ilości pasażerów. Balice to drugi co do wielkości port lotniczy w Polsce, który obsługuje ponad 3 miliony pasażerów. Większość polskich głównych lotnisk – jak np. Gdańsk czy Wrocław – otworzyła niedawno nowe, pojemne terminale. Żadnej inwestycji nie wykonały Balice. Co prawda Kraków nie jest miastem – organizatorem turnieju Euro 2012, ale w grodzie Kraka zamieszka kilka reprezentacji piłkarskich, m.in. Holendrzy i Anglicy. Poza tym Kraków jest najatrakcyjniejszą polską destynację turystyczną – szczyt przyjazdów następuje z reguły między czerwcem a wrześniem.

Według władz portu w Balicach, w ciągu najbliższych miesięcy ruch w Balicach wzrośnie o kilkaset procent w porównaniu z zeszłym rokiem. Nie chodzi tu tylko o Euro 2012, ale nowych przewoźników, którzy będą operować z Krakowa w wielu popularnych turystyczne kierunkach, m.in do Wenecji czy Chorwacji.

Szukasz tanich biletów lotniczych? Odwiedź CentrumLotow.pl!

Cytowany przez “GW” Jan Pamuła, prezes lotniska w Balicach tłumaczy, że postawienie namiotu – który będzie tmczasową poczekalnią wraz ze stanowiskami obsługi dla ponad 150 pasażerów – było jedynym wyjściem z sytuacji. Do ustawienia tymczasowej konstrukcji zmusiły go wieloletnie oczekiwania na przebudowę starego i budowę nowego terminalu. Nowy terminal w Balicach ma powstać do 2014 roku. Zostanie połączony ze zmodernizowanym starym terminalem do 2015 roku.