Większy bagaż w samolotach Qatar Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od pierwszego września linie lotnicze Qatar Airways wprowadzają nowe limity bagażu w klasie ekonomicznej, biznes i first.

Każdy podróżujący klasą ekonomiczną będzie mógł mieć jedną sztuke bagażu o wadze do 20 kilo (wcześniej limit wynosił 23 kg). Z kolei pasażerowie w klasie biznes będą mogli mieć walizki o wadze do 40 kg (wcześniej 30), podróżujący klasą First – 50 kilo (wcześniej 40). Nie zmienia się za to ilość sztuka bagażu, przypisana do klasy – w ekonomicznej jeden, w biznes i first – dwa. Zdaniem Akbara Al Bakera, prezesa Qatar Airways, zwiększenie limitów bagażowych ma przyciągnąć nowych pasażerów i skutecznie walczyć, choćby na rynku europejskim, z konkurencją Emirates i Lufthansy.

– Zaobserwowaliśmy, że większość pasażerów, podróżująca turystycznie czy biznesowo, ma problem ze zmieszczeniem się w dotychczasowych limitach – mówi Akbar Al Baker. Ci, którzy kupili bilety Qatar Airways na lot przed 1 września, muszą zmieścić się w starych limitach. Jeśli będą wracać po 1 września, obejmą ich już nowe regulacje.