Yes Airways przekroczyły równik

Autor tekstu: , Data publikacji:

W dniu 9 października 2011 r. linie Yes Airways przekroczyły równik. Historyczny rejs zrealizowano dla Biura Podróży Itaka na trasie Warszawa – Mombasa w Kenii.

Mombasa jest drugim co do wielkości miastem w Kenii, położonym na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Jest to już szósty kierunek po Turcji, Grecji, Egipcie, Tunezji i Portugalii realizowany przez Yes Airways dla Biura Podróży ITAKA – największego polskiego touroperatora.

Czarterowe linie lotnicze Yes Airways rozpoczęły działalność 29 kwietnia br., jako pierwszy polski przewoźnik wprowadzając do floty samoloty Airbusa, wiodącego producenta na świecie i przewiozły już ponad 100.000 pasażerów.

Flota przewoźnika składa się obecnie z trzech Airbusów A320 o znakach rejestracyjnych: SP-IAA, SP-IAB i SP-IAC.

Linia ma podpisaną umowę z Biurem Podróży Itaka i realizuje przeloty czarterowe z jej klientami do Turcji (Antalya, Izmir, Bodrum i Dalaman), Grecji (Kreta), Tunezji (Monastir) i Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Taba),  Portugalii (Faro) oraz Kenii (Mombasa).

Bazą nowego przewoźnika jest lotnisko w Warszawie, ale operacje lotnicze w sezonie letnim 2011 wykonywane są również z Katowic, Poznania, Wrocławia, Szczecina oraz Krakowa.

Konfiguracja samolotów to 180 foteli po 6 w rzędzie, trzy toalety. Załogę statku stanowi 2 pilotów i 4 stewardesy. Firma zatrudnia bardzo doświadczony personel, który cały czas czuwa nad bezpieczeństwem wykonywanych lotów.

 

Jacek Łyczba, Prezes Zarządu linii Yes Airways powiedział:

„Przekroczenie równika może nie jest bardzo spektakularnym wydarzeniem w dzisiejszych czasach, niemniej sprawiło nam sporo satysfakcji. Dla naszych młodych linii nabiera pewnego symbolicznego znaczenia, jest to nie tylko kolejny, bo szósty już kierunek, ale też dowód uznania i zaufania ze strony Itaki, naszego partnera, największego organizatora wyjazdów wakacyjnych w Polsce.”

 

 

Siedziba linii:

Yes Airways Sp. z o.o.

Ul. Puławska 465

02-844 Warszawa

Tel.: +48 22 644 98 68
Fax: +48 22 644 52 89

www.yesairways.pl