Lufthansa z technologię blockchain?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lufthansa zaczyna współpracę z Winding Tree, które tworzy pierwszą publiczną platformę podróżną opartą na technologii blockchain. Dzięki temu mają zmniejszyć się koszty dla podróżujących i dostawców.

Cyfryzacja branży turystycznej jest dośc skomplikowana. Startupy czy firmy specjalizujące się w podróżach mają trudności z wejściem na rynek, ponieważ bezpośredni dostęp do oferty linii lotniczych, hoteli czy innych usług wymaga osobnych negocjacji z każdym podmiotem. Obecnie rynek jest zdominowany przez kilku graczy, przez co dalszy rozwój innowacji w zakresie dystrybucji ofert turystycznych jest zahamowany. Lufthansa poszukuje partnerów, którzy podzielają jej wizję nowego krajobrazu dystrybucji. Dlatego rozpoczęła ścisłą współpracę ze szwajcarskim startupem  Winding Tree.

Winding Tree skupia się na reorganizacji dystrybucji ofert turystycznych. Dzięki zdecentralizowanemu systemowi B2B, który umożliwia transakcje rezerwacyjne oparte na technologii blockchain, startupy i inne firmy będą mogły uzyskać bezpośredni dostęp do ofert dostawców usług turystycznych o wiele efektywniej. W przyszłości linie lotnicze, hotele i inne firmy oferujące usługi turystyczne zaoferują swoje usługi na platformie Winding Tree, a firmy zainteresowane ofertami będą łączyć się jedynie z cyfrową platformą B2B opartą na technologii blockchain, aby otrzymać konkretne oferty dostosowane do potrzeb swoich klientów. Dzięki temu powstanie wiele nowych aplikacji dla podróżnych, którzy będą mogli zarezerwować rejsy Lufthansa Group za pośrednictwem tej oferty, która najlepiej odpowiada ich preferencjom.

– Lufthansa zaangażowała się w rozwój Interfejsów Programowania Aplikacji (API), na przykład wspierając standard IATA NDC (New Distribution Capability), aby zaoferować klientom i partnerom dystrybucyjnym bezpośredni dostęp do swojej oferty – tłumaczy Markus Binkert, wiceprezes ds. Zarządzania Dystrybucją i Przychodami w grupie Lufthansy. – Dzięki integracji API z publiczną platformą Winding Tree opartą na technologii blockchain, Lufthansa Group umożliwia wszystkim innowacyjnym partnerom, którzy opracowują najnowocześniejsze aplikacje podróżne, dostęp do bezpośrednich ofert podróży.
– Partnerstwo z Lufthansa Group pozwoli nam budować aplikacje podróżne oparte na technologii blockchain, które nie tylko spełnią wymagania linii lotniczych, ale będziemy mieli również możliwość przetestować je z największą europejską linią, dalej oceniając wydajność i skalowalność platformy. Lufthansa Group daje przykład całej branży turystycznej -dodaje Maksim Izmaylov, założyciel i CEO Winding Tree.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji