Spotkajmy się w…Brukseli

Autor tekstu: , Data publikacji:

Area 42

Ta modernistyczna, łatwo adaptowalna przestrzeń znajduje się nieopodal Gare du Nord (Dworca Północnego) i kościoła Mariackiego wybudowanego w stylu bizantyjskim.

Po wejściu przez niepozorne drzwi trafiamy na dywan ze sztucznej trawy, który prowadzi do głównej sali, gdzie panuje niezwykła atmosfera, dominująca zresztą w całym budynku.

Dwa lata temu mieściły się tu biura firmy telekomunikacyjnej, a całość zaprojektował szwajcarski architekt Michel Polak. Gdy miejsce to przejął francuski architekt Edouard Poullain, postanowił przemienić je w studio artystyczne, ale dzięki ogromnej powierzchni, może ono służyć także do innych celów.

Area 42 szczególnie nadaje się na różnorodnego rodzaju imprezy, dzięki możliwości prezentowania prac znanych artystów (w budynku znajduje się studio), w tym spektakularnego Happy Birthday Mr President autorstwa Pieta.sO, czyli instalacji stworzonej w hołdzie Marilyn Monroe.

Znajdują się tu cztery pomieszczenia główne o powierzchni nieomal 2,5 tys. m2, które można podzielić na mniejsze za pomocą zasłon. Wejście od strony ulicy wprowadza do największego Area Four, w którym podczas przyjęcia zmieści się 980 osób. Na suficie, wyłożonym szklanymi blokami, wiszą kinetyczne światła zaprojektowane przez Petera Keene, a betonowe filary idealnie kontrastują z białą przestrzenią.

Area Three mieści 190 delegatów i roztacza się z niej widok na centrum Brukseli. Na końcu sali, obok poręczy zrobionej z gigantycznych wielokolorowych zapałek, znajdują się kręte czarne schody wykonane przez Antoine Meyera i prowadzące do sali Area Two, mieszczącej 290 osób. Można stąd przejść na patio z ogrodem wertykalnym, w którym artyści uprawiają warzywa.

Sala Area One zmieści 300 osób w ustawieniu teatralnym i idealnie nadaje się na wykłady. Z pokrytego czerwonymi panelami sufitu zwisają gołe żarówki, a w małym patio na zewnątrz znajdują się drzewa różane. Windą można zjechać do garażu podziemnego z obu pięter. Garaż mieści 20 pojazdów w ciągu dni i 140 od 18.00 oraz w weekendy.

42 Rue des Palais; tel +32 2218 1641; area42.be

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji