Spotkajmy się w…Brukseli

Autor tekstu: , Data publikacji:

Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych

Budynek stoi tuż przy Pałacu Królewskim, w samym centrum miasta. Wybudowano go w 1887 roku i obecnie mieszczą się tu Muzeum Sztuki Starożytnej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i galeria poświęcona belgijskiemu malarzowi-surrealiście Rene Magritte’owi.

Otwarto ją dwa lata temu i jest w niej jedna sala funkcyjna. Jej ściany pomalowane są na czarno i jest to wyjątkowo nastrojowe miejsce, w którym dzieła mistrza, włącznie z La Magie Noire zdobią abażury lamp.

Gdy  w ogrodach nie odbywa się festiwal muzyczny, mogą być wynajęte na firmową imprezę

Sala ta może pomieścić 150 osób na kolacji – goście mogą też udać się na górę, aby podziwiać spektakularną panoramę miasta lub zwiedzić wystawę, która opowiada historię życia Magritte’a, pokazując chronologicznie jego szkice, malowidła i dzieła pisane.

Forum Muzeum Sztuki Starożytnej ma królewskie rozmiary, a jego kolumny są widoczne z galerii znajdującej się piętro wyżej.

Znajduje się tu stała ekspozycja, na którą składają się m.in.: hipnotyczny Ostatni Dzień Pierr’a Alechinsky’ego, Epizod z Belgijskiej Rewolucji 1830 Egide Gustave’a Wappersa, oraz Świat w Bieli Constanta Montalda. Sala może pomieścić 400 osób na uroczystej kolacji lub 700 na przyjęciu.

Za Forum, znajduje się nowoczesna Museum Café mieszcząca do 150 osób, którą zaprojektował restaurator Antoine Pinto.

Znajdziemy tam bar wykonany z czarnego marmuru, aksamitne zasłony, pomarańczowo-fioletowe skórzane krzesła i odkryty taras. Wszystkie pomieszczenia można wynająć od 17:30 do 23:30, z wyjątkiem środy.

Rue de la Régence 3; tel +32 2508 3412; fine-arts-museum.be

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji