Spotkajmy się w…Brukseli

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wide Gallery

Wide Gallery charakteryzuje się dużymi otwartymi przestrzeniami (całość ma 2 tys. m2) oraz wysokimi sufitami.

Znajduje się nieopodal obwodnicy autostradowej Ring West (dzięki czemu goście spoza miasta nie muszą przejeżdżać przez centrum). Budynek wzniesiono w 1902 roku i początkowo mieściła się tu fabryka narzędzi Diamant Boart. Rok temu miejsce to przekształcono w minimalistyczną galerię.

Białe przestrzenie, gdzie jedynym mocniejszym akcentem są zasłony odgrywające rolę ścian (oświetlone z góry dla dodania nastroju), stanowią idealne pole do popisu dla organizatorów imprez.

Cztery sale można dzielić na wiele różnych sposobów, dzięki ruchomym ściankom działowym, które mogą również służyć za ekrany do wyświetlania filmów.

Jednostka 0.1 – długa, wąska sala mieszcząca do 500 delegatów, może zostać połączona z jednostką 0.2, na kształt litery L, dzięki czemu zmieści się tam razem do 800 gości. Największe pomieszczenie może zmieścić do 1 100 gości na przyjęciu.

Znajdziemy tam bielone wapnem mury i potężne kolumny centralne przy których ulokowano bar. We wszystkich pomieszczeniach znajduje się sprzęt audio-wideo, oraz WiFi.

11 Rue du Charroi; tel +32 2344 4155 ; widegallery.be

Ogrody Botaniczne

Liczące sobie 25 lat ogrody botaniczne Jardins Botaniques są miejscem, w którym spotykają się belgijscy artyści. Często odbywają się tu wystawy, przedstawienia oraz koncerty młodych talentów, choć gościły tu również takie zespoły jak Arcade Fire, Oasis czy the Smashing Pumpkins.

Gdy nie odbywają się tu festiwale, można pokusić się o zorganizowanie ciekawego wydarzenia biznesowego.

Idealnie nadaje się do tego hol przypominający nieco szklarnię, wiodący do głównych sal. Rozciąga się z niego widok na okoliczne tereny i można urządzić w nim przyjęcie dla około 250 osób, a przy dobrej pogodzie skorzystać z sąsiedniego tarasu.

Oranżerię na 350 miejsc siedzących lub 700 stojących można zarezerwować na prywatne występy lub seminaria. Sala Cirque Royal mieści 1200 delegatów, ale nie jest zbyt uniwersalna, ponieważ ma stały układ sali koncertowej.

Z innych pomieszczeń warto przyjrzeć się Bibliotheque, z marmurowym kominkiem i mnóstwem starych książek, które sprawiają, że miejsce to wygląda niczym sala wykładowa uniwersytetu.

Jest też Cinema – sala znajdująca się w podziemiach i dysponująca 90 miejscami siedzącymi. Kolejnym pomieszczeniem znajdującym się w podziemiach jest bar Witloof (cykoria), gdzie odbywają się imprezy stojące na 200 osób, a akustyka sali Rotonde (125 miejsc siedzących) idealnie nadaje się na kameralny koncert i kolację.

236 Rue Royale; tel +32 2226 1211 ; botanique.be

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji