Spotkajmy się w…Brukseli

Autor tekstu: , Data publikacji:

Villa Empain

Willa została wybudowana w stylu Art Deco w 1930 roku, jako prywatna posiadłość. W 2006 roku, Fundajca Boghossiana  przywróciła ją do dawnej świetności, tworząc tu centrum kultury, gdzie spotykają się idee Wschodu i Zachodu. Złocone motywy na drzwiach, marmurowe podłogi i wykończenia z brązu czynią to miejsce prawdziwym arcydziełem.

Villa Empain mieści się w dzielnicy konsulatów przy Alei Franklina Roosevelta, 15 minut samochodem ze stacji Brussels Midi.

Od kwietnia 2010 udostępniono tu do wynajęcia dwie sale konferencyjne. Główne atrium wychodzi na odkryty basen i taras (który można zakryć) i może pomieścić na przyjęciu do 300 osób (gdy nie pada, można skorzystać z tarasu, więc liczba ta nieco wzrasta).

Wystawa stała pozostaje podczas imprez, więc goście mogą podziwiać tu takie dzieła jak Lacets En Or Jeana-Michela Othoniela, ogromny naszyjnik z koralików zrobionych ze szkła Murano, złota i popiołu.

Podczas imprez sale na piętrze są niedostępne dla gości (choć można poprosić o ich zwiedzenie), ale na dole znajduje się duże pomieszczenie w kształcie litery L, które można podzielić na dwie części – zmieści się tam wówczas do 200 delegatów.

Jedna z jego ścian pokryta jest ogromnymi srebrnymi kroplami – to instalacja o nazwie Silver Surfer Tears, autorstwa Jeffa Zimmermana.

Na końcu ogrodu znajduje się niewielki, elegancki dom z trzema sypialniami, który również można wynająć.

67 Ave Franklin Roosevelt; tel +32 2627 5230 ; villaempain.com

Max Hallet

W tym roku przypada 150 rocznica urodzin belgijskiego secesyjnego architekta Victora Horta. Do jego projektów należą m.in.: Palais des Beaux-Arts (Pałac Sztuk Pięknych), Gare Centrale (Centralna Stacja Kolejowa) i piękne kamienice, które są rozsiane po całym mieście – Max Hallet jest jedną z nich.

Większość rezydencji miejskich otwiera swoje podwoje dla zwiedzających raz na kilka lat, ale Michael Gilbert, wielbiciel Horty, przepięknie odrestaurował ten budynek i trzy lata temu udostępnił go na różnego rodzaju imprezy.

Max Hallet wzniesiono w 1903 roku przy eleganckiej Avenue Louise. Wejście prowadzi do krętych schodów z misternie zaprojektowanymi mosiężnymi balustradami, których cień odbija się na marmurowej podłodze. Ściany w kolorze brzoskwiniowym przyciągają wzrok ku odrestaurowanym freskom znajdującym się powyżej oraz ku wykuszowi na półpiętrze.

Na piętrze znajduje się długa sala nadająca się na konferencje lub kolacje. W holu oraz sali na piętrze można zorganizować przyjęcie dla 150 gości lub kolację na 80 osób. Przepiękne witraże w oknach oraz złocone ściany, dodają temu miejscu szczególnego uroku.

346 Avenue Louise; tel +32 2648 8111 ; events-at-horta.be

Odwiedź stronę: meetingpointbelgium.be

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji