Niezwykłe smaki Singapuru

Autor tekstu: , Data publikacji:

Po francusku: Gunther’s

Najlepszą restauracją specjalizującą się w kuchni francuskiej, jest niewątpliwie Gunther’s. Można tu skosztować prostych i pysznych dań, przygotowanych „z sercem” przez właściciela i szefa kuchni – Gunthera Hubrechsena. Klienci szczególnie zachwalają makaron „anielskie włosy”, serwowany na zimno z kawiorem, kombu (wodorostami), oraz olejem truflowym. Warto także spróbować świeżych składników prosto z tacy, z których wiele jest nadal żywych.

gunters

Osobiście polecam „Belle Vue”, czyli nogę alaskijskiego kraba królewskiego, grillowane japońskie kalmary z pianką z parmezanu i ryżem z pomidorami, a także pieczoną baraninę z Pirenejów z zapiekanymi ziemniakami i zielonymi papryczkami w cieście. Gunther’s posiada również bogaty wybór win (ok. 350). Ceny przystawek zaczynają się od 18 dolarów singapurskich (ok. 45 zł), a dań głównych od 38 dolarów (ok. 95 zł).

Otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 12:30-14:30 i 18:30-22:30
36 Purvis Street 1-3
tel +65 6338 8955
gunthers.com.sg

Z widokiem: 1-Altitude

Uprzedzam, iż droga do tej podniebnej restauracji nie należy do najłatwiejszych. Gdy już odstoimy swoje w kolejce, musimy udać się windą na 62 piętro wieżowca, a następnie wspiąć się schodami na sam szczyt budynku, gdzie czeka nas prawdziwa nagroda za wysiłek. Rozciąga się stąd widok na cały Singapur, a także na część Indonezji.

Restauracja 1Altitude w Singapurze.

Restauracja 1Altitude w Singapurze.

1-Altitude bliżej jest do baro-kawiarni niż do restauracji, choć można tu zjeść całkiem niezłą pizzę na cienkim cieście, otah (makrelę w cieście) na grzance, oraz smaczne pikantne skrzydełka z kurczaka z sosem z krewetek. Jednakże większość klientów przychodzi tu dla koktajli. Aby usiąść przy stole, należy wydać co najmniej 100 dolarów singapurskich (ok. 250 zł) na osobę. Ceny pizzy zaczynają się od 20 dolarów (ok. 50 zł), a koktajli od 16 dolarów (ok. 40 z). Pietro niżej znajduje się restauracja Stella, serwującą dania kuchni kontynentalnej i sushi.

Czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 18:00-2:00, w piątki i soboty do 4:00, w niedziele do 1:00.
1 Raffles Place
tel +65 6438 0410
1-altitude.com

Ważne adresy

Singapoore Airlines – jedne z najlepszych linii lotniczych świata.
www.singaporeairlines.com

Marina Bay Sands – jeden z najbardziej spektakularnych kompleksów architektonicznych świata.
www.marinabaysands.com

Lotnisko Changi – Międzynarodowy Port Lotniczy w Singapurze, wyróżnione w 2012 roku złotym medalem.
www.changiairport.com

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.