Gadżety na każdą (nawet ekstremalną) podróż

Autor tekstu: , Data publikacji:

Najtwardszy na rynku?

Twardy dysk LaCie Rugged Thunderbolt Hard Drive, £200; store.apple.com

LaCie HD

Ten twardy dysk o pojemności 1TB (wymiary: 8,9 cm x 14cm x 2,5 cm) ma wstrząsoodporną obudowę, za sprawą której nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo przechowywanych danych. Posiada także gniazda Thunderbolt i USB 3.0, więc przenoszenie na niego dużych plików jest szybkie i bezbolesne. Prędkości przesyłu danych są tak duże, że w przeciwieństwie do wielu urządzeń tego typu, z Lacie Thunderbolt możemy korzystać jak ze zwykłego dysku, opracowując na nim dane, bez konieczności przesyłania ich do komputera. 1 TB pojemności oznacza, że pomieści kilkadziesiąt filmów oraz całą masę dokumentów.

Na pomoc elektronice

zestaw osuszający Dry All Wet Smartphone Emergency Kit, US$50; shop.dry-all.com

wet emergency kit

Gdy nasz telefon zmoknie, warto skorzystać z zestawu, który szybko wysuszy nieszczęsny sprzęt. Producent twierdzi, iż jest to „najbardziej skuteczny osuszacz elektroniki dostępny w każdym miejscu na świecie”. Wystarczy włożyć zamoczony telefon do specjalnego pudełka, by po sześciu godzinach (i przy odrobinie szczęścia) cieszyć się z jego zmartwychwstania. Dostępna jest także wersja dla tabletów i czytników e-booków (kosztuje 40 dolarów).

Pancerz dla laptopa

walizka z aluminium Mezzi Caliber Series Aluminum Laptop Case, US$150; mezzi.com

Mezzi aluminium

Transport laptopa zwiększa ryzyko utraty przechowywanych na nim danych. Jednakże ryzyko to można zredukować, kupując dla laptopa walizkę (jest lekka, więc od noszenia nie odpadnie nam ramię) z niemal niezniszczalnego aluminium. Zmieści się w niej także ładowarka, a wyściełane wnętrze dobrze zabezpiecza cenny bagaż przed skutkami upadku. Co ciekawe, dokładnie taką walizkę posiada raper Jay-Z w teledysku do piosenki Show Me What You Got.

Twardy zawodnik

Kamera video Kodak PlaySport (Zx5) HD Waterproof Pocket Video Camera, £64; amazon.co.uk

Kodak PlaySport

Ta kamera o rozmiarach smartfona, to naprawdę twardy zawodnik. Jej gumowany plastik jest pyłoodporny, wytrzyma upadek z 1,5 metra i zanurzenie do 3 metrów głębokości. Sama kamera może nagrywać filmy HD o prędkości 30 klatek na sekundę, ma funkcję stabilizacji obrazu i korekcji ujęć pod wodą. Jeśli wyposażymy ją w kartę SD, przechowamy na niej do 10 godzin wideo w rozdzielczości 1080 pikseli.

Koło ratunkowe

pokrowiec BeachBuoy Waterproof Case, £15; maplin.co.uk

BeachBuoy

Zasada jest prosta – wystarczy wsunąć urządzenie (telefon, tablet, czy czytnik e-booków) do specjalnej folii i zapiąć rzepem. W tej osłonie większość urządzeń dotykowych nadal można obsługiwać. Pokrowiec może też okazać się przydatny na plaży, ponieważ powietrze uwięzione w środku sprawi, że w razie wpadnięcia urządzenia do wody, powinno ono wypłynąć. Pokrowiec zapewnia wodoodporność do głębokości około 5 metrów.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.