Najnowsze gadżety dla biznesu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przekształcenie obrazu. Roambi Analytics (Lite)

To narzędzie do publikowania danych potrafi generować przejrzyste grafiki, które można synchronizować z iPhonem lub iPadem i dodawać do prezentacji. Tworzenie obrazów z wykorzystaniem własnych danych wymaga komputera i zarejestrowanego konta Roambi (bezpłatnego dla wersji Lite). Program czyta m.in. pliki XLS (Excel), CSV, HTML, czy Google Docs, i przekształca je w czytelne wykresy, które nie zanudzą słuchaczy na śmierć. Gotowe grafiki można przesłać na iPhone’a/iPada. Największą wadą tej aplikacji jest brak opcji tworzenia danych prosto z urządzenia mobilnego, ale i tak jest ona warta polecenia.

Cena: darmowy, Apple App Store

Przenośne nagłośnienie. QTX (model QR15PA)

Gdy musimy przeprowadzić prezentację dla większej liczby osób (szczególnie na wolnym powietrzu), warto pomyśleć o przenośnym systemie nagłośnienia. Model QR15 firmy QTX jest prosty w obsłudze, a producent wyposażył je także w akumulator, choć oczywiście można podłączyć go do gniazdka. Moc dźwięku nie jest powalająca, ale o ile nie planujemy prezentacji dla stadionu pełnego ludzi – w zupełności wystarcza. W tylnej części znajduje się mikser i wzmacniacz. W zestawie dostajemy także dwa mikrofony bezprzewodowe. Cena ok. 1100 zł

djstore.com

Praktyczny szablon. Prezi

Prezi to działający w chmurze program, za pomocą którego możemy stworzyć własną prezentację, wykorzystując jeden z wielu interaktywnych szablonów. Dodawanie obrazów, wideo i tekstu jest łatwe i intuicyjne. Cała koncepcja opiera się na użyciu jednego szablonu do wszystkich slajdów, dzięki czemu możemy zabrać publiczność w swego rodzaju „podróż” po naszej prezentacji. Dla przykładu, jeden z szablonów ukazuje krętą drogę, wzdłuż której ukazane są nasze pomysły i przemyślenia. Wadą jest dość ograniczona możliwość dostosowania szablonów do naszych potrzeb. Konto można założyć korzystając z profilu na Facebooku.

Cena: darmowy, prezi.com

Zdjęcie z serwisu fotolia-logo-white

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.