Airbus ma nowego prezesa

Autor tekstu: , Data publikacji:

Fabrice Bregier nominowany wcześniej przez zarząd koncernu EADS na stanowisko nowego prezesa i dyrektora generalnego Airbusa rozpoczął 1 czerwaca 5-letnią kadencję.

Fabrice Bregier obejmuje funkcję szefa Airbusa po Tomie Endersie, który z kolei stanął na czele koncernu EADS.

Fabrice Bregier mianował członków Komitetu Wykonawczego Airbusa:

Guenter Butschek został nowym Dyrektorem odpowiedzialnym za: operacje, budowę samolotów, zakupy, jakość i wydajność oraz informatykę i technologii komunikacyjnych.John Leahy pozostał na piastowanym dotychczas stanowisku dyrektora ds. obsługi klienta, Charles Champion, nadal obejmuje funkcję wiceprezesa ds. inżynierii a Domingo Urena-Raso – szefa Airbus Military. Trzech członków Komitetu Wykonawczego oprócz swojego kluczowego stanowiska  w ramach Airbusa dzierży  funkcję w strukturach korporacyjnych EADS: Dyrektor Finansowy Herald Wilhelm, wiceprezes ds. Human Resources Thierry Baril i wiceprezes ds. zakupów Klaus Richter.

– Ja i mój zespół cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni faktem, iż przejmujemy zarządzanie firmą w dobrej kondycji. Naszym celem na kolejne 5 lat jest umocnienie pozycji Airbusa w zakresie projektowania i budowy samolotów. Skupiamy się na naszych celach biznesowych i choć wprowadzamy zmiany to w kwestiach kluczowych przewidujemy kontynuację. Naszym priorytetem jest stabilny poziom produkcji, integracja i umacnianie pozycji na rynkach międzynarodowych – powiedział Fabrice Briegier po ogłoszeniu nominacji.

Airbus jest spółką zależną EADS