Autostrada A2. Z Łodzi do Warszawy pojedziemy tuż przed Euro 2012

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejne dobre wiadomości dla kibiców piłkarskich i kierowców. Podczas weekendu dopuszczono do ruchu kolejny odcinek autostrady A2.

Na razie od strony Łodzi możemy przejechać całym odcinkiem A i częścią odcinka B. Od strony Strykowa dostępne jest 34 kilometry autostrady aż do Nieborowa. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, drugą częścią odcinka B – który jest także formalnie gotowy do użytku – pojedziemy dopiero wtedy, gdy drogowcy skończą feralny odcinek C między Żyrardowym a Grodziskiem Mazowieckim. Przypomnijmy, że budowało go chińskie konsorcjum Covec, z którym w zeszłym roku GDDKiA rozwiązała kontrakt. Obecnie odcinek kończy firma Bogl a Krysl. Całość – jako jeszcze nie w pełni skończona trasa, ale jako przejezdna – ma zostać oddana do środy wieczór, a więc na półtora dnia przed inauguracją Euro 2012 w Polsce.

Od strony Warszawy autostradą A-2 możemy dojechać do Grodziska Mazowieckiego. Na większości z ponad 90-kilometrowego odcinka autostrady będą obowiązywać ograniczenia prędkości do 70 kilometrów na godzinę.