Na Bali z Qatar Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Katarski przewoźnik uruchomi w lipcu tego roku połączenie pomiędzy Doha, a indonezyjską wyspą Bali. Nowy rejs w ofercie przedsiębiorstwa odbywać się będzie z częstotliwością siedmiu lotów tygodniowo.

Rozpoczęcie codziennych połączeń pomiędzy Doha, a Bali władze katarskiego przedsiębiorstwa przewidują na 21 lipca br. W początkowym okresie funkcjonowania nowej trasy loty na niej realizowane będą z wykorzystaniem samolotów pasażerskich typu Airbus A330-300 mogących zabrać na pokład jednorazowo maksymalnie 254 pasażerów, – z czego 232 w klasie ekonomicznej i 22 w klasie biznesowej. Będzie to jednak tylko czasowe rozwiązanie. Władze spółki zapowiedziały już, bowiem, że od października br. do obsługi tego połączenia skierowany zostanie Boeing 787 Dreamliner.

Zgodnie z planowanym harmonogramem lotów przedstawionym przez Qatar Airways połączenie oznaczone, jako QR962 opuści port lotniczy w Doha codziennie około godziny 02: 30 nad ranem z lądowaniem na Bali około godziny 17: 30 czasu lokalnego. Planowany lot powrotny na tej trasie (QR963) będzie startował z Bali o 19: 30 z przylotem do Doha około północy.

-Cieszymy się, że jeszcze w tym roku do obsługi trasy pomiędzy Doha, a Bali będziemy mogli skierować Boeinga 787 Dreamliner. Naszym zdaniem samolot ten gwarantuje podróżnym najwyższy poziom komfortu na trasach dalekiego zasięgu – powiedział Akbar Al. Baker, prezes Qatar Airways.