Dlaczego airberlin stawia na Polskę?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rozmowa z Ottem Gergyem, który od lutego 2012 r. pełni funkcję wiceprezesa do spraw sprzedaży i spraw operacyjnych w airberlin.

airberlin: Panie Gergye, linia airberlin ponownie urosła w tym roku w Polsce. Jak Pan ocenia jej pozycję na tym rynku?

Otto Gergye: Polska to dla airberlin strategiczny i rozwojowy rynek – z mocną gospodarką i rosnącym popytem na podróże samolotami. Dzięki nowym bezpośrednim połączeniom między Berlinem a Warszawą uruchomionym w marcu 2013 r. wzmocniliśmy naszą pozycję w Polsce. Obsługując Warszawę, Kraków i Gdańsk, oferujemy połączenia z trzema najważniejszymi polskimi lotniskami. Jakość produktu marki airberlin mówi sama za siebie i to jest nasz najmocniejszy argument. Dysponujemy nową i ekologiczną flotą. Średnia wieku naszych samolotów wynosi pięć lat. Zarówno na ziemi, jak i powietrzu oferujemy doskonałą obsługę oraz dysponujemy szerokim wachlarzem połączeń z portami lotniczymi na całym świecie, do których można dotrzeć poprzez węzeł lotniczy w Berlinie.

airberlin:

Jakie wyzwania występują dla airberlin na polskim rynku, w jakich obszarach istnieje jeszcze potrzeba optymalizacji?

Otto Gergye:

Przy 18 połączeniach non-stop pomiędzy Berlinem a Warszawą linia airberlin posiada w tej chwili najszerszą ofertę na tej trasie. Od marca 2013 r., liczbę lotów między Berlinem a Krakowem zwiększyliśmy o jedno połączenie na dobę. W dni robocze dostępne są na tej trasie trzy połączenia dziennie. Gdańsk również jest doskonale skomunikowany z Berlinem poprzez dwa loty dziennie. Naszym celem jest jednak dalszy wzrost w Polsce i rozpowszechnianie naszej oferty. Dba o to między innymi bardzo zaangażowany lokalny zespół do sprawy sprzedaży.

airberlin:

Zaczyna się szczyt przewozowy, rozpoczęło się już lato. Dlatego chcielibyśmy wiedzieć, jakie cele poleciłby pan polskim podróżnym.

Otto Gergye:

W siatce połączeń linii airberlin każdy znajdzie coś dla siebie. Destynacje są tak różnorodne, że trudno wskazać jedno miejsce. Na pewno zawsze warto wybrać się do Berlina z jego szeroką ofertą kulturalną i rozrywkową. Ponadto podróżujący z Polski mogą przez Berlin dotrzeć do 56 miast z całego świata, między innymi do takich metropolii jak Sztokholm, Barcelona, Rzym, czy też Abu Dhabi, Chicago, Nowy Jork czy Phuket. W Abu Dhabi podróżujący z Polski mogą skorzystać z sieci połączeń naszego strategicznego partnera – linii Etihad Airways.