EasyJet numeruje miejsca na wszystkich lotach

Autor tekstu: , Data publikacji:

W ramach programu uczynienia podróży łatwiejszej i przystępniejszej easyJet wprowadza system przydziału miejsc na wszystkich trasach począwszy od listopada 2012 r.

Od kwietnia 2012 roku przewoźni testował system przydziału miejsc podczas 6 tysięcy lotów. W tym okresie skorzystało z niego ponad 800 tysięcy pasażerów.

Badania opinii wśród pasażerów pokazały, że ponad 70% podróżujących uważa system przydziału miejsc za lepszy od systemu obecnie stosowanego przez linię, ze względu na łatwiejsze wchodzenie na pokład samolotu. Ponad 60% pasażerów przyznało, że po wprowadzeniu nowego systemu chętniej skorzysta z usług easyJet. Badania wykazały również, że obecny system może być dla niektórych pasażerów źródłem stresu. Testy odbywały się w sezonie letnim w okresie wzmożonego ruchu pasażerskiego, a nowy system zostanie wprowadzony na stałe na wszystkich trasach w sezonie zimowym aby zapewnić sprawne przejście ze starego systemu na nowy.

Miejsca będą przydzielane pasażerom bezpłatnie. Pasażerowie podróżujący w ramach jednej rezerwacji zostaną posadzeni obok siebie, jeżeli taki wybór miejsc będzie dostępny na danym locie.

Będzie też możliwość odpłatnego wyboru miejsca podczas robienia rezerwacji.

Podczas dokonywania rezerwacji będą obowiązywać trzy wysokości opłat w zależności od wybranego miejsca:

  • 12 GBP za miejsce z dodatkowym miejscem na nogi (pierwszy rząd i rzędy przy wyjściach)
  • 8 GBP za miejsce z przodu samolotu (rzędy 2–5 w A319 i 2–6 w A320)
  • 3 GBP za pozostałe miejsca.

Pasażerowie, którzy wykupią miejsca z dodatkowym miejscem na nogi lub z przodu samolotu będą mieli dostęp dedykowanych stanowisk odprawy w ramach systemu Speedy Boarding oraz pierwszeństwo przy wejściu na pokład samolotu.