EasyJet z Mediolanu do Rzymu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Włoskie organy ochrony konkurencji (AGCM) swoją przełomową decyzją zerwały ostatni monopol europejskiego lotnictwa przyznając prawa do wykonywania lotów na trasie Mediolan/ Linate -Rzym/Fiumicino liniom lotniczym easyJet.

Do obsługi połączeń easyJet skieruje samoloty Airbus A319, które od początku 2013 r. będą wykonywały pięć rejsów dziennie.

Przyznanie uprawnień do lotów między Linate i Fiumiciono, easyJet przyjęły z zadowoleniem dostrzegając w historycznej decyzji włoskiego organu ochrony konkurencji AGCM fakt, że dotąd żaden inny europejski flagowy przewoźnik nie miał prawa operowania na trasie o tak istotnym znaczeniu.

Wchodząc na nowy rynek, easyJet zapewnia, że zaoferuje pasażerom konkurencyjne obniżone taryfy umożliwiające łatwiejszy dostęp i poruszanie się na tej trasie.Do tej pory, jedynym przewoźnikiem między Linate i Fiumiciono była Alitalia, która dziennie wykonywała na tej trasie do 30 połączeń.

W rezultacie monopolu AZ cena biletu za godzinny lot w jedną stronę urosła do 289 euro.Po długim lobbingu easyJet, AGCM podjął decyzję o otwarciu trasy dla konkurencji.