Eurolot nie przejmie połączeń krajowych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zgodnie z planem ministra skarbu LOT miał do końca marca przekazać wszystkie krajowe połączenia Eurolotowi. Tak się jednak nie stanie. LOT nadal będzie latał na trasach krajowych.

Narodowy przewoźnik zmienił plany na kilka dni przed planowaną zmianą. Eurolot miał przejąć wszystkie rejsy krajowe z Warszawy już 31 marca.

– Jest to decyzja wyłącznie biznesowa – powiedział dla Rzeczpospolitej Marek Kłuciński – rzecznik prasowy PLL LOT.

Gdyby doszło do zmiany, LOT całkowicie przestałby latać na trasach krajowych. Pomysłodawcą planu, który miał ratować polskiego przewoźnika, był minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Minister twierdził, że najlepiej by się stało, gdyby Eurolot przejął wszystkie połączenia krajowe i regionalne, a LOT obsługiwał najbardziej obłożone trasy europejskie oraz rejsy  długodystansowe, takie jak USA, Kanada, czy Chiny.

Plany były na tyle zaawansowane, że Eurolot zaczął już sprzedaż biletów z Warszawy do portów regionalnych. LOT zapewnił jednak, że będzie honorował bilety zakupione poprzez system rezerwacyjny Eurolotu, a pasażerom zostaną  naliczone mile w ramach programu lojalnościowego Miles and More.