Galaxy Note III i Galaxy Gear. Nowe gadżety Samsunga

Autor tekstu: , Data publikacji:

Samsung Galaxy Note III zaprezentowany na berlińskich targach IFA ma być dostępny wraz ze specjalnym zegarkiem Galaxy Gear. Unowocześnione i bardziej ekskluzywne urządzenie trafi do sprzedaży już w tym miesiącu.

Trzecia odsłona flagowego modelu firmy Samsung przeszła serię zmian technologicznych jak i wizualnych. Smartphone został wyposażony w nowy większy wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,7 cala. W urządzeniu producent zainstalował najnowszą wersję systemu operacyjnego Android 4.3. Ponadto we wnętrzu znalazł się czterordzeniowy procesor o mocy 2.3 GHz, 3 GB pamięci operacyjnej RAM, aparat o rozdzielczości 13 mln pikseli czy nowa bateria o mocy 3200 mAh – informuje portal technologie.gazeta.pl.

 

Producent zapewnił również, że w trójce ulepszona została funkcja multitaskingu. Za sprawą tego zabiegu w nowym dziecku Samsunga będzie można bez problemu otworzyć kilka aplikacji w jednym oknie czy kilka okien w jednej aplikacji. Urządzenie to zaskoczy mile także wszystkich użytkowników, którzy dotychczas narzekali na jego wygląd. W związku z licznymi uwagami estetów najnowszy Galaxy Note tylne obicie wykonane ma ze skóry lub materiału imitującego skórę.

Prawdziwą furorę na berlińskich targach zrobił jednak gadżet Samsung Galaxy Gear. Ten nowoczesny zegarek wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 1,63 cala i procesor o mocy 800 MHz ma być nieodłącznym elementem nowego smartphona.

samsung watch

Do podstawowego wyposażenia zegarka zalicza się mikrofon, głośnik, akcelerometr czy aparat o rozdzielczości 1,9 mln pikseli. Ponadto za jego pośrednictwem będzie można wysłać maila. Galaxy Gear łączy się automatycznie za pośrednictwem systemu Bluetooth ze wszystkimi urządzeniami z serii Galaxy. Czas pracy zegarka na pełnej baterii wynosi według zapewnień producenta ponad 25 godzin.

 

W 149 krajach obydwa urządzenia będą dostępne od 25 września. W pozostałej części świata premiera przewidziana jest na październik. Wielu wielbicielom marki być może rodzi się w głowie pytanie ile to wszystko kosztuje? Choć Samsung nie ogłosił jeszcze oficjalnych cen to mają one kształtować się na poziomie 2900zł za Samsunga Galaxy Note III i 1900zł za Samsunga Galaxy Gear – informuje portal chip.pl.