Głęboczek. Vine Resort &SPA – nowoczesne etno

Autor tekstu: , Data publikacji:

Do tej pory tego typu ośrodki powstawały głównie we Francji, Hiszpanii czy RPA – regionach z kulturą winiarską.

Zlokalizowany na pojezierzu Brodnickim Głęboczek Vine Resort & SPA to pierwszy hotel SPA w Polsce, który wprowadził w swojej ofercie profesjonalną winoterapię w SPA, opartą  na składnikach aktywnych pochodzących z winogron i ich krzewów.

Koncepcją, która legła u podstaw malowniczo położonego obiektu w Głęboczku Wielkim, należącego do grupy Villa Park, było stworzenie ośrodka, który z jednej strony nawiązywałby do regionalnego charakteru lokalizacji, podkreślając naturalne walory pojezierza Brodnickiego,  a z drugiej – wprowadzałby innowacyjny i unikatowy pomysł na rynek.

Charakterystyczne cechy dla pojezierza, na którym znajduje się hotel: kojąca cisza, liczne chronione prawem rezerwaty przyrody, rzadkie okazy roślinności oraz osobliwa fauna połączono z ofertą SPA, opartą na winoterapii, zabiegach inhalacyjno detoksykujących oraz redukującej stres alfaterapii. Elementem wyróżniającym markę Głęboczek jest wszechobecne obcowanie z winem (winnice wokół hotelu, zabiegi z winem, wino jako element konsumpcji).

Centralnym punktem ośrodka jest Winnica Spa, gdzie mieszczą się gabinety zabiegowe winoterapii

Myślą przewodnią całego przedsięwzięcia w odniesieniu do architektury zewnętrznej była kontynuacja idei oryginalnej zagrody wiejskiej, nawiązującej do architektury o charakterze dworskim. Elementami charakterystycznymi dla takiej zabudowy były m.in. podcienie, drewniane wykończenie, czy też duże okna. Projekt wnętrz dzieła Studia Kaczmarek z Warszawy oparty jest na prostej zasadzie łączenia regionalnego charakteru otoczenia obiektu z nowoczesnym designem.

Proste, typowo ludowe, ciepłe materiały wykończeniowe: surowe drewno, kamień i len, skontrastowano ze współczesnymi, takimi jak: szkło czy ciemny parkiet, a także nowoczesnymi akcesoriami i oświetleniem. Pojawiają się nietypowe kontrasty w rodzaju zatopionych tkanin w szkle czy surowych desek z ledowym oświetleniem, które łączy dwa światy – etno z nowoczesnością.

Ciekawe jest również wprowadzenie do architektury obiektu, położonego pośród łąk, nowych rozwiązań przestrzennych charakterystycznych dla współczesnych hoteli miejskich, np. otwarcie łazienki na pokój.