Hotel z egzoszkieletem w południowych Chinach

Autor tekstu: , Data publikacji:

W południowej części Chin w Makau powstanie oryginalny hotel z egzoszkieletem. Oryginalna konstrukcja zaprojektowana przez architekt Zahę Hadid ma zostać oddana do użytku w 2017 roku.

Zamocowanie na bryle budynku oryginalnej konstrukcji egzoszkieletu ma pełnić zgodnie z wizją architekta trzy podstawowe funkcje – estetyczną, użytkową i architektoniczną. Prostokątna bryła budynku w kształcie ramy będzie wewnątrz połączona w trzech miejscach przeszklonymi przesmykami, które mają zapewnić wygodne przemieszczanie się pomiędzy obydwiema częściami hotelu, a także stanowić główne miejsce spotkań towarzyskich. W tym celu wnętrza szklanych przesmyków zostaną zaaranżowane tak, aby maksymalnie sprzyjały rozwojowi kontaktów towarzyskich – znajdą się tu m. in. restauracje oraz inne miejsca rozrywki – informuje portal spendit.pl.

zdjęcie 2

W przypadku pomyślnego sfinalizowania inwestycji obiekt stanie się piątym hotelem wieżą zlokalizowanym w południowo chińskim Makau. Zgodnie z projektem przedsięwzięcia budynek ma liczyć 40. pięter oraz dysponować zapleczem konferencyjnym, biznesowym, gastronomicznym i rekreacyjnym, a także imponującą składającą się łącznie z 780 apartamentów i podniebnych willi bazą noclegową. W sumie całkowita powierzchnia budynku wyniesie, aż 150 tyś. m2.

Walory estetyczne niezwykłej konstrukcji mają dodatkowo potęgować refleksy świetlne poprowadzone po obrysie konstrukcji egzoszkieletu oraz zlokalizowane wewnątrz hotelu foyer wyposażone w przeszklone elementy i zainstalowane na ścianach windy. Budowa budynku rozpoczęła się już w ubiegłym roku i zgodnie z planem ma się zakończyć w roku 2017.

zdjęcie 3