Lufthansa częściej w Rzeszowie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lufthansa podwaja ilość połączeń z Rzeszowa do swojego portu macierzystego we Frankfurcie. Niemiecki przewoźnik wykona aż 11 rejsów tygodniowo.

Na chwilę obecną Lufthansa lata z rzeszowskiego lotniska Jasionka pięć razy w tygodniu. Wkrótce ma się to zmienić. Niemiecki przewoźnik zaakceptował już plan zwiększenia przelotów do dwóch dziennie i jednego dadatkowego w niedzielę. Łącznie da to 11 lotów tygodniowo.

– Rozmowy z Lufthansą trwały od dłuższego czasu. Bardzo nas cieszy pozytywna reakcja z strony przewoźnika i jesteśmy przekonani, że zainteresowanie lotami do Frankfurtu będzie jeszcze większe – powiedział dla portalu pasazer.com Łukasz Sikora – kierownik zespołu marketingu i rozwoju połączeń rzeszowskiego lotniska.

Nowe połączenia wejdą w życie 12 września. Loty będą obsługiwane przez Bombardiery CRJ700, które na czas nocy będą stacjonowały w Jasionce.

Rozkład lotów przedstawia się w sposób następujący:

  • Rzeszów 6:40- Frankfurtu 8:30
  • Frankfurt 11:15 – Rzeszów 12:50
  • Rzeszów 13:30 – Frankfurt 15:20
  • Frankfurt 21:15 – Rzeszów 22:50

– Jesteśmy zadowoleni, że możemy ogłosić wprowadzenie do siatki połączeń Lufthansy dodatkowych rejsów z Rzeszowa. Nasza oferta cieszy się uznaniem wśród pasażerów w regionach, ale rozumiemy jednocześnie, że oczekują oni większej ilości połączeń, które zapewnią im jeszcze lepszą elastyczność podróżowania i pełną możliwość korzystania z szerokiej siatki połączeń Lufthansy z lotniska we Frankfurcie do 175 miast w 75 krajach – powiedział dyrektor Lufthansy w Polsce – Bart Buyse.

Lufthansa ma zamiar także podwoić ilość swoich lotów Frankfurt – Poznań, z jednego do dwóch dziennie. Z Poznania umożliwia także bezpośrednie połączenia do Monachium i Dusseldorfu.